logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Вибираємо квартиру в Польщі: на що звернути увагу

Вибираємо квартиру в Польщі: на що звернути увагу

Портал Polsha24 продовжує тему покупки нерухомості в Польщі. Сьогодні поговоримо про те, на що варто звернути увагу при виборі житла в сусідній країні.

Ремонт

Безумовно, новий будинок - це прекрасно. Свіжий ремонт, красиві вікна, пофарбовані під'їзди й облагороджена територія біля будинку. А з останньої фішкою звуконепроникних стін в польських новобудовах, так зовсім можна забути про сусідів і насолоджуватися комфортом життя в нових апартаментах з підземних гаражем, красивим видом з вікна і власною терасою. Також багато будівельних фірм Польщі продають квартири з уже зробленим ремонтом. Вони, звичайно, коштують трохи дорожче, ніж квартири з голими стінами, але там, як правило, вже пофарбовані стіни, є меблі на кухні й сантехніка. Але якщо ви вирішили купити квартиру зі зробленим ремонтом, пам'ятайте, що будинок ще буде осідати, десь з'являться тріщини, а гарний ремонт ще не означає якісний! Тому краще за все, перевірте всі гарненько ще раз.

Тераси

Сучасні апартаменти в Польщі все частіше будуються з великими зеленими терасами, мінусами яких можуть бути невиховані сусіди зверху, які буду смітити на вашу терасу, викидати недопалки та інше сміття.

Міський шум і вид із вікна нових квартир

В апартаментах, розташованих в самому центрі на головній площі, завжди буде чути шум міських гулянь і забав. А якщо ви купили квартиру через красивий вид із вікна, не забувайте про те, що в будь-який момент може вирости новий будинок, який закриє ваш вид і позбавить вечірніх романтичних посиденьок на балконі/терасі.

Плюси квартир вторинного ринку

Далеко не кожному доступні нові апартаменти, адже квартири вторинного ринку набагато дешевші нових. Маленькі квартири, побудовані в 90-2000х, а то й старше ідеально підходять для молодих людей, які приїхали на навчання, роботу в Польщі. Площа, так званих, «кавалерок» дуже мала і становить не більше 25-30 квадратних метрів. Зате квартплата буде значно нижче, а до центру подати рукою. Адже, як відомо, маленькі квартири в Польщі раніше намагалися будувати ближче до центру й усіх важливих державних установ.

Управління будинку

У Польщі, як, втім, і в нашій країні, в кожному будинку є голова будинку або ж квартирне товариство. При купівлі нового житла ви природно будете вибирати таких представників, організовувати збори й вирішувати різні побутові питання та проблеми.

У випадку ж із житлом вторинного ринку обов'язково поцікавтеся у колишнього власника квартири, хто тут голова, до кого звертатися в разі тих чи інших проблем і не забудьте переписати номери телефонів та адреси.

Оплата комунальних послуг

Плюсом життя в маленьких старих квартирках є те, що ви вже точно ніколи не забудете оплатити рахунки за світло, воду і газ. Адже за старою системою оплати, в разі простроченого платежу, вам тут же відключать світло, газ або воду. А в нових квартирах тихенько нарахують відсотки й вишлють смс з нагадуванням про оплату.

Будьте уважні та перевіряйте все ретельно!