logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Вчимо польську мову: 5 головних помилок початківців

Вчимо польську мову: 5 головних помилок початківців

Вивчити польську мову – головне завдання будь-кого, хто планує успішно працювати або постійно жити в Польщі. І місія ця не така вже й складна, особливо якщо дотримуватися якогось алгоритму й робити все правильно саме на перших порах, щоб не перестаратися й не розчаруватися у власних можливостях. Тому сайт Polsha24 пропонує топ найголовніших помилок тих, хто тільки починає вивчати польську мову.

Занадто багато – не дуже добре

І це факт. Якщо ви переводите кожне слово в тому тексті, який ви читаєте - ви з більшою ймовірністю не тільки не запам'ятаєте ні слова, але й не зрозумієте про що читаєте. Дуже важливо розуміти загальне значення абзацу або тексту, саме таким чином ви почнете не тільки сприймати, а й розуміти мову в цілому. Не хапайтеся відразу за складні та великі тексти. Починайте з малого. Нехай в ньому буде пара-трійка нових польських слів. І тільки згодом ускладнюйте завдання. Не потрібно виписувати в словничок кожне нове слово. Спробуйте для початку використовувати свою інтуїцію, адже польська мова дуже схожа на українську. І більшість слів звучать схоже й мають один сенс. Якщо потрібно, то вчитайтеся два або навіть три рази в речення, щоб все-таки зрозуміти загальний зміст.

Вивчення відразу всього й нічого

Якщо за один день ви хочете прочитати кілька польських текстів, написати твір і скласти діалог з передбачуваним польським співрозмовником, то у нас для вас погана новина. Нічого із запланованого ви, швидше за все, не зробите на 100%. Найважливіше завдання всіх поліглотів і лінгвістів полягає в тому, щоб розділити весь обсяг завдань для практики на маленькі підзавдання і приділяти увагу чомусь одному. Бажано навіть розділяти так, щоб не за один день, а кожен день щось робити потроху. Наприклад, в понеділок читаєте польський текст, у вівторок слухаєте польське радіо, в середу – фільм польською мовою, а в четвер напишіть короткий лист новому польському другу. І так далі: для кожного дня тижня – нове завдання. Так ви зможете сконцентруватися на чомусь одному, а не на всьому одночасно й тим самим нічого не вивчити.

Вивчення польської мови бо «треба», а не тому що «хочу»

У цілому, це стосується не тільки вивчення мови, а будь-якої мети або завдання в житті. Головне, це насправді хотіти вчитися чомусь новому, домагатися в цьому результатів. Якщо у вас немає внутрішньої мотивації, що знання польської мови допоможе вам стати успішною людиною, знайти високооплачувану роботу, отримати якісну вищу освіту в Польщі, то всі заняття, швидше за все, буду безглузді. Ви повинні дійсно захотіти вивчити польську, щоб вільно спілкуватися з її носіями, відчувати себе комфортно та впевнено в будь-якому польському місті. Самопримус не принесе бажаного результату, а ось чітко сформоване бажання – навпаки.

Боязнь бути смішним і незрозумілим

Дуже часто буває так: людина вчить польську протягом декількох місяців, а приїжджаючи до Польщі не може видавити з себе й пари слів. Виною всьому –боязнь бути незрозумілим або смішним. Насправді потрібно розуміти: допускати помилки у вимові чи наголосі для іноземця на перших порах – явище цілком нормальне. Жоден поляк вас за це не засудить і, тим більше, не стане висміювати. Швидше навпаки: абсолютна більшість корінних жителів Польщі дуже цінують прагнення іноземців розмовляти польською мовою. Тому вам із задоволенням підкажуть, як правильно говорити. До того ж, тільки практикуючись ви зможете домогтися досконалості у володінні польською мовою.

Кидати при перших труднощах

Дуже багатьох початківців вивчати польську долає бажання кинути заняття ще на стадії знайомства з польським алфавітом. Робити цього не варто. Запасіться терпінням. І нехай вам спочатку здасться дивним поєднання приголосних в цій мові, велика кількість шиплячих звуків або зовсім несподіваний переклад деяких слів. Згодом ви почнете отримувати задоволення від занять, адже зрозумієте, що ви ростете як особистість, не стоїте на місці, а розвиваєтеся. Уже через місяць ви зможете спокійно дивитися кіно польською мовою, через півтора – слухати й підспівувати польські пісні. А місяця через три-чотири занять – вільно спілкуватися з поляками. Пам'ятайте: складності загартовують і роблять нас сильнішими, але ніяк не є приводом, щоб відступити від поставленої мети.