logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Вчимо польську: 7 перевірених способів

Вчимо польську: 7 перевірених способів

Портал Polsha24 продовжує тему вивчення польської мови. Кажуть, у вивченні будь-якої іноземної мови чи не вирішальну роль відіграє правильно підібрана методика. До уваги читачів порталу пропонується не одна, а цілих 7 методик, які дійсно працюють у питанні освоєння польської мови.

№1: Книжковий метод

Цей метод ідеально підходить тим, хто не лінується, може взяти себе в руки й щодня виділяти час на читання розділів підручника, виконання вправ. Можна підібрати підручники відразу з аудіо-уроками, записаними на CD. Це трохи урізноманітнює нудні вправи та граматику. Хоча треба сказати, сучасні підручники з вивчення польської мови в більшості своїй пропонують безліч захоплюючих вправ для тренувань і закріплення матеріалу. Яскравий приклад - серія підручників під назвою «Polski, krok po kroku», або підручники «HURRA!!! Po Polsku».

Метод №2: Онлайн-сервіси та інтернет-помічники

Сьогодні всесвітня павутина пропонує величезну кількість сайтів для вивчення польської мови. Почати можна з досить якісного курсу для початківців - polskijazyk.pl. Плюс такого методу в тому, що платити за нього не треба. Мінус в тому, що скористатися ним можна тільки там, де є інтернет. Хороші сервіси також babbel.com і ресурс Speakasap.com.

Метод №3: Польська в смартфоні

Смартфон є зараз практично у кожного, і це незаперечний плюс даного методу. По суті, якщо додаток із вивчення польської мови може працювати без інтернету, то ви можете скористатися ним в будь-яку вільну хвилину: в громадському транспорті, поки стоїте в черзі в магазині, на зупинці і т.д. Цей метод ідеальний для тих, хто готовий присвятити вивченню польської мови кожну вільну хвилину й у той же час не може приділити цій справі кілька годин поспіль.

Метод № 4: Читання книг, перегляд тв-шоу, фільмів і мультфільмів

Цей метод підходить більше для тих, хто має хоча б мінімальне уявлення про польську мову. Точніше, дивитися фільм польською може кожен, але бажано розуміти в цьому фільмі хоча б кілька слів. Інакше можна швидко втратити інтерес. Дана методика більше підходить для того, щоб удосконалювати знання мови та в цілому звикати до звучання польської мови. А ще цей метод хороший тим, що фільм польською ви можете дивитися всією сім'єю або дружною компанією, а пізніше спробувати обговорити його або перерахувати нові слова. Загалом, перетворити корисне заняття на захоплюючу гру.

Метод №5: Відвідування спеціальних курсів або групових занять

Метод для тих, хто не готовий працювати самостійно й у кого є вільний час. Мабуть, це один із тих методів, що призводять до найкращому результату, особливо на початковому етапі. Всі знання подаються систематизовано, поетапно. Більш того, є можливість практикувати отримані теоретичні знання в групі. Ще один плюс даної методики в тому, що в більшості польських міст відвідувати такі курси можна абсолютно безкоштовно.

Метод №6: Заняття з репетитором

Метод дуже ефективний, але не дешевий. Індивідуальні заняття підходять тим, хто хоче вивчити польську швидко. Плюс у тому, що увага викладача належить тільки вам, а значить можна повторювати пройдений або незрозумілий матеріал стільки, скільки потрібно. До речі, сьогодні можна займатися з репетитором не виходячи з дому прямо по скайпу, що також дуже зручно. Є і спеціальні сайти-каталоги репетиторів, наприклад, e-korepetycje.net або italki.com. Вони дають інформацію про досвід викладача, публікують відгуки студентів. Серед репетиторів є і носії польської мови, і приїжджі з СНД.

Метод №7: Занурення в середу

Мабуть, найпоширеніший метод серед іноземців, особливо тих, хто приїжджає на некваліфіковану працю до Польщі. Треба сказати, така методика дуже дієва, особливо якщо не лінуватись і не шукати підсвідомо можливостей спілкуватися з тими, хто приїхав із вашої країни. Навіть у разі, якщо вам доведеться звернутися за допомогою до лікаря або перукаря, краще перевести потрібні питання або фразу через інтернет, повторити кілька разів, а потім застосувати на практиці. Звичайно, даний метод передбачає, що перший час ви будете робити багато помилок і часто неправильно розуміти або використовувати польські слова. Але з іншого боку, тільки живе спілкування з носіями польської мови дозволить вам у короткі терміни відчути себе більш впевнено й спокійно в цій країні. Ну а граматику можна підтягнути пізніше, скориставшись одним із вищезазначених методів.