logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Варшава – на першому місці велорейтингу польських міст

Варшава – на першому місці велорейтингу польських міст

Із року в рік усе більше поляків віддають перевагу пересуванню по місту та його околицях на екологічно чистому і корисному для здоров'я транспорті – велосипедах. Згідно з дослідженням одного з польських видань, саме в столиці держави – Варшаві створені найбільш сприятливі умови для велопрогулянок.

Причин тому кілька. Наприклад, загальна протяжність велосипедних доріжок у Варшаві – близько 535 км. Жодне місто Польщі поки не змогло перевищити цю цифру. Буквально в кожному районі столиці, на кожній її вуличці є умови для зберігання велосипедів, їх обслуговування. Вплинула на рейтинг і загальна кількість дорожньо-транспортних пригод за участю велосипедів. Виявляється, за останні роки, незважаючи на зростання кількості велосипедистів на варшавських вулицях, значно зменшилася кількість нещасних випадків на цьому транспорті.

Крім того, саме у Варшаві найбільше велосипедів доступних для прокату. А ціни на ці послуги навпаки – найнижчі. Так, наприклад, перша година прокату коштує лише 1 злотий. А якщо вам потрібен велосипед на час до 20 хвилин, то ви можете скористатися ним безкоштовно.

У травні нинішнього року був зафіксований буквально вибух у системі прокату велосипедів у столиці Польщі. Близько мільйона велосипедів було взято в оренду. Згідно зі статистикою, близько 35% місцевих жителів зареєстровані в системі велопрокату Варшави. При цьому число охочих користуватися цим видом транспорту постійно зростає. Адже на сьогоднішній день це одночасно найдешевший, зручний і швидкий засіб для пересування. Особливо це стосується міст із великим скупченням авто і постійними заторами в години пік. А якщо ви є щасливим власником велотранспорту, то ця проблема вас не стосується.

Ще один «плюс» у скарбничку Варшави – ідеально продумані веломаршрути, завдяки яким будь-який гість столиці може познайомитися з головними її визначними пам'ятками. Яскравий тому приклад – маршрут для велосипедистів через Мазовецький ландшафтний парк. За час менш ніж 3-годинної поїздки ви зможете насолодитися видами Вісли і її притоки, проїхати по стежках мальовничих березових лісів, повз болота й найкрасивіші чагарники прямо посеред лісу.

Не менш цікавий веломаршрут «Траса навколо Вісли». Він підійде для тих, хто любить більш комфортабельні велопоїздки по рівних доріжках. А для тих, хто вважає за краще долати перешкоди на шляху – маршрут «Корона Варшави».

До слова, друге місце в польському велорейтингу дісталося Любліну, а третє – місту Лодзь. З невеликим відставанням від лідерів йдуть Катовіце, Познань, Вроцлав, Бидгощ, Краків.