logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

В Євросоюзі хочуть обмежити надання громадянства особам із третіх країн

В Євросоюзі хочуть обмежити надання громадянства особам із третіх країн
Комісар Європейського Союзу з питань юстиції Віра Юрова розкритикувала практику надання деякими країнами Співтовариства громадянства особам із третіх країн в обмін на великі інвестиції. На її думку, це загрожує європейській безпеці.

«Нам не потрібні в ЄС троянські коні», — підкреслила вона.

Європейська комісія притримується позиції, що хоча рішення про надання громадянства приймається на розсуд країн ЄС, його потрібно надавати тільки тим особам, які мають справжні зв'язки з певною країною та які жили там щонайменше протягом року.

В опублікованому у вівторок інтерв'ю для німецького видання «Die Welt» Юрова зазначила, що в частині країн буває інакше. Вона додала, що з цим пов'язана серйозна загроза для безпеки, так як особа, що отримує громадянство (якоїсь із країн ЄС), набуває також усіх прав громадянина ЄС.

«ЄС не може стати безпечною гаванню для злочинців, корупції і брудних грошей, і тому в майбутньому країни Співтовариства повинні активніше, ніж досі, перевіряти, які особи з третіх держав хочуть отримати громадянство, звідки вони, чого хочуть і звідки у них гроші», — зазначила вона.

За словами єврокомісара, ЄС восени підготує нові норми про надання громадянства країнами-членами. Юрова додала, що євросоюзні країни повинні гарантувати, що особи, яким будуть надавати громадянство, не діють проти інтересів Європи.

Паспорти ЄС або посвідки на проживання видають, зокрема, Мальта, Кіпр, Греція, Болгарія, Португалія, Латвія, Литва та Угорщина багатим громадянам із Росії, Китаю і Туреччини, а також все частіше з африканських країн, пише «Die Welt».