logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

В польських школах починаються іспити

В польських школах починаються іспити

У п’ятницю, 4 травня, більше 274 000 випускників загальноосвітніх ліцеїв і технічних середніх шкіл взяли участь в обов’язковому письмовому іспиті з польської мови. Про це повідомляє Portal Samorzadowy.

Своє бажання взяти участь в матурі оголосили абітурієнти попередніх випусків, які хочуть поліпшити свої результати. Їх близько 8 000. Таким чином, до іспиту з польської мови на базовому рівні в п’ятницю, приступлять понад 282 тисяч чоловік.

Через можливість повторної здачі іспитів випускниками попередніх випусків, ще більше людей будуть здавати іспит з математики на базовому рівні. Разом з випускниками цього року участь в іспиті візьмуть близько 340 000 осіб.

Випускник середньої школи – згідно з чинними правилами – повинен пройти три обов’язкових письмових іспити: з польської мови, з іноземної мови та з математики. Також він повинен взяти участь хоча б в одному письмовому іспиті з інших предметів на вибір.

Цими предметами на вибір є: біологія, хімія, філософія, фізика, географія, історія, історія мистецтва, історія музики, інформатика, латинська мова й стародавня культура, знання суспільства, мови національних і етнічних меншин і регіональна мова. Такі іспити складаються на розширеному рівні. Тому ця група також включає в себе – математику, польську та іноземні мови, які є обов’язковими на базовому рівні.

Абітурієнти також повинні пройти два усних іспити: з польської та іноземної мови.

Письмовий іспит з польської мови на початковому рівні складається з двох частин: випускники середніх шкіл повинні вирішити тест і написати власний твір – у них є вибір між есе й аналізом поетичного тексту.

Результати матури оголосять 3 липня.