logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Усе, що потрібно знати про таксі в Польщі

Усе, що потрібно знати про таксі в Польщі

Громадський транспорт у Польщі розвинений якнайкраще, причому не поступаючись за якістю навіть у порівнянні з усією рештою Європи. Однак, якщо у вас досить щільний графік або ви погано знаєте місто й маршрути руху по ньому, або просто поспішаєте, то обійтися тільки автобусом і метро буде вкрай незручно. В цьому випадку краще покататися на таксі - швидше, комфортніше й не на багато дорожче.

Польща з її багатою історико-культурною спадщиною сьогодні знаходиться в досить непоганій геопозіції на карті світу. Країна має на своїй території не тільки великий гірський хребет і вихід до моря, але і з'єднує весь Європейський союз зі східними сусідами і величезною кількістю азіатських країн. Все це приваблює не тільки туристів і мандрівників, а й величезну кількість людей, які приїхали за покупками або з питань бізнесу.

Бувають ситуації, коли ви досить докладно розпланували свій маршрут, припустимо, по Білостоку, але значно обмежені в часі та ще й погано орієнтуєтеся на місці, так як місто не маленьке, все-таки столиця воєводства. Наприклад, ви хочете прогулятися по старому місту, забігти в ресторан, а потім трохи закупитися в Галереї Бялій і Ашані, при тому, що до певного часу вам потрібно ще встигнути повернутися на вокзал. У такій ситуації краще не забивати собі голову пошуками автобусів, підлаштовуватися під них, адже від вокзалу до старої частини міста можна дійти пішки за хвилин 20 - знаходяться вони недалеко один від одного. А ось доїхати до торгових центрів і повернутися назад буде краще на таксі. Таким чином ви значно заощадите час, а витрачені гроші не будуть такими вже великими.

Машину краще замовити по телефону, тоді оплата здійснюється точно «по лічильнику», і не виникне ніяких неприємних ситуацій при розрахунку. До того ж, при незнанні польської мови, вас прекрасно зрозуміють англійською та нададуть автомобіль куди потрібно. Плюс до всього - можна в інтернеті подивитися відгуки про будь-яку фірму і дізнатися про їх тарифи ще до замовлення таксі. В середньому при посадці ви заплатите 5-7 злотих, а далі за кожен кілометр 2-3 злотих, так що ціни досить демократичні і будуть по кишені не тільки туристу із західної Європи, а й гостям із Білорусі та України.

Але при замовленні автомобіля слід пам'ятати, що через поїздку в нічний час (22.00 - 06.00) або в разі виїзду за межі міста, кінцева вартість послуг може зрости в два рази.

У разі, якщо немає при собі польської сім карти або занадто дорогий роумінг, то можна спробувати взяти таксі просто на вулиці. Для цього шукайте спеціальні парковки, які позначені дорожнім знаком «TAXI». Але слід врахувати, що послуги цих перевізників можуть бути дорожчі, ніж у їхніх колег, яких замовляєш через диспетчера. Вони також возять по лічильнику, але ціна посадки й ціна за проїхані кілометри може бути набагато вища, так що буде краще домовитися з водієм про кінцеву вартість поїздки ще до відправлення, щоб на фініші не одержати чек на суму в 200 злотих.

Наостанок уточнимо, що варто уникати нелегальних перевізників, тих, хто їздить на машині без знака «TAXI» і без лічильника. Незважаючи на те, що пропонована ціна за поїздку може виявитися нижче, ніж у ліцензованих фірм, не будучи впевненим у справності цього автомобіля і професіоналізмі водія, не варто довіряти йому свого часу та життя.