logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Уряд Польщі спростить видачу дозволів на роботу для айтішників, медсестер і будівельників

Уряд Польщі спростить видачу дозволів на роботу для айтішників, медсестер і будівельників

У Польщі готують список зі 176 професій, іноземним представникам яких буде легше влаштуватися на роботу.

На стику червня і липня планують підписати постанову міністра сім’ї, праці і соціальної політики, яка стосується списку пріоритетних професій.

 – Список в даний час знаходиться на міжмінистерських консультаціях, – сказав заступник глави міністерства Станіслав Швед. Він охопить 20 галузей і 176 професій.

В основному в списку ми побачимо технічні та медичні професії. Але, також будуть інші. Наприклад, водії, – каже Станіслав Швед.

ІТ-фахівці або медсестри зможуть легше влаштуватися на роботу в Польщу. Інші зміни внесуть в новий Закон про ринок праці, який уряд, як очікується, представить в кінці року. Це, наприклад, звільнення від обов’язку виконувати, так званий тест ринку праці при оформленні на роботу іноземців.

Якщо роботодавець подасть заявку на дозвіл на роботу, тоді не буде необхідності в будь-якій процедурі, – додає Швед.

Згідно зі звітом компанії Randstad, кожна четверта компанія в Польщі наймає іноземців. У промисловості та будівництві спостерігається нестача робочих, а економічні іммігранти – не тільки українці.

У Польщі легально працюють 150 000 осіб з України. Під час сезонних робіт їх кількість збільшується, але все одно цього недостатньо, – стверджує Моніка Федорчук, експерт Конфедерації Левіатан.

Китай, Пакистан – це не «казка про залізного вовка». Це відбувається зараз. Ви повинні звикнути до ідеї, що все частіше і частіше ми зустрічаємося з людьми з різних культур в супермаркетах або садівничих центрах, – зізнається Моніка Федорчук.