logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Уряд Польщі хоче полегшити працевлаштування іммігрантів

Уряд Польщі хоче полегшити працевлаштування іммігрантів

Польщі не вистачає рук для роботи, тому роботодавці шукають потенційних співробітників за межами Європейського Союзу. Але через складні та тривалі формальності, іноземці не можуть довго працювати в Польщі. Уряд хоче спростити ці процедури і з цією метою готує новий закон.

Сьогоднішні закони, пов’язані з трудовою діяльністю працівників зі Сходу, в даний час використовуються в контексті короткострокового найму – тобто, піврічного, тому що на такий термін видають заяви (oświadczenia) про прийняття на роботу за прискореною процедурою, – каже Андрій Кубусяк з компанії Work Service. Експерт додає, що українці у зв’язку з неможливістю тривалої зайнятості часто працюють нижче своєї кваліфікації.

Польський уряд хоче вирішити цю проблему за допомогою поправки до Закону про інститути ринку праці. Щоб спонукати співробітників пов’язувати своє професійне майбутнє з цією країною, чиновники хочуть надати їм: дозвіл на роботу, що видається в електронному вигляді, розширення можливостей працевлаштування для людей з-за меж ЄС від трьох років до п’яти (з так званим дозволом типу А на більш тривалий період – процедура отримання документа триває близько півроку) або робота на основі дозволу чоловіка.

За словами Анджея Кубішака з фірми Work Service, це повинно задовольнити попит на кваліфікованих робітників, але не обов’язково з України. Експерт додає, що, наприклад, на рівні будівельного сектора, що використовуються в Україні технології перебувають на значно нижчому рівні, ніж в Польщі.

У свою чергу, Роберт Лісіцкі з Конфедерації Левіатан стверджує, що польські роботодавці прагнуть найняти співробітників з більш віддалених куточків світу, але вони також люблять навчати співробітників зі Східної Європи, щоб вони могли працювати відповідно до технологій, що використовуються в нашій країні. У той же час він підкреслює, що, хоча іноземці незамінні для Польщі, поляки повинні також розглянути інші рішення.

– Нам необхідно зосередитися на розвитку професійної освіти, щоб через кілька років в Польщі буде досить кваліфікований персонал, і ми могли підтримувати ринок праці, – говорить Лісіцкі.

Разом з тим він додає, що в даний час будь-які дії уряду, які можуть сприяти найму довгострокового кваліфікованого персоналу з інших країн, «вітаються роботодавцями».