logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Уперше за три роки в Польщі збільшився рівень безробіття

Уперше за три роки в Польщі збільшився рівень безробіття

Дані GUS (Національне управління статистики) по ринку праці за третій квартал (Badanie Aktywności Ekonomicznej Ludności) показали зростання безробіття з 3,6 до 3,8 відсотка. Це перше зростання безробіття в Польщі за останні три роки.

— Що зазвичай звучить зловісно (зростання безробіття), на цей раз — хороша новина через зростаючого рівня зайнятості та професійної діяльності, — пише головний аналітик Cinkciarz.pl Марцин Липка.

Безробітних стало на 45 тисяч осіб більше в третьому кварталі 2018 року, в порівнянні з попереднім кварталом. Однак у більшості випадків це не означає, що багато людей втратили роботу, тому що, в той же час, зайнятість збільшилася на 52 000 осіб, до 16,62 мільйона осіб.

Збільшення зайнятості й збільшення безробіття повинні означати, що частка економічно неактивних людей зменшилася. Ці люди, як правило, є найбільшою проблемою на ринку праці.

Рівень професійної бездіяльності (тобто відсоток людей, які не шукають роботу у віці старше 15 років) знизився до рівня 43,2%. Все це є дуже високим показником у порівнянні з країнами з кращими параметрами на європейському ринку праці (Нідерланди, Швеція чи Швейцарія — 31% і 35% відповідно), але в той же час у Польщі це кращий результат із третього кварталу 2000 року.