logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Umowa zlecenie: особливості цього трудового договору в Польщі

Umowa zlecenie: особливості цього трудового договору в Польщі

Договір доручення (umowa zlecenie) є одним з найбільш часто укладаних цивільно-правових договорів у Польщі. Плюси й мінуси цього договору ми розглянемо у статті.

Відразу зазначимо, що положення Трудового кодексу не застосовують до такого договору. Це означає, що працівник має тільки такі права, які безпосередньо вказані в самому договорі.

Незважаючи на це роботодавець, зобов’язаний гарантувати безпечні й здорові умови праці як для співробітників, так і для підрядників.

З 1 січня 2018 року мінімальна заробітна плата в договорі доручення повинна становити 13,70 злотих. Тут варто зазначити, що у зв’язку із встановленням мінімальної погодинної ставки, підприємець повинен записувати час виконання роботи. Записи повинні зберігатися таким чином, щоб контролюючі органи могли перевірити, чи застосовуються мінімальні погодинні вимоги.

У разі такого контракту є зобов’язання розраховувати і сплачувати внески у фонд соціального страхування в ZUS. Роботодавець звільняється від сплати соціальних внесків тільки в тому випадку, коли у працівника є інший вид страхування, розмір якого дорівнює або перевищує мінімум. У цьому випадку виплачують тільки медичний внесок.

Заявки на отримання ZUS повинні бути виконані протягом 7 днів з моменту початку дії контракту (заявка ZUS-ZUA).

Підприємець представляє все обов’язкове соціальне страхування і тільки страхування від хвороб є добровільним.

Договір доручення має і свої мінуси. Так, наприклад, він не захищає інтереси працівника. У трудовому договорі umowa o pracę передбачені повідомлення про звільнення, відпустка, виплати в разi хвороби, доплати по надурочним роботам, які можуть бути пред’явлені до суду. У договорі umowa zlecenie працівник не має права на подібне. Тобто вас можуть звільнити в будь-який момент без попередження.

Договір доручення не зараховується в стаж і не дає ніяких гарантій безперервності роботи. З точки зору підприємця, це вигідно, тому що в нього практично немає жодних зобов’язань перед працівником.