logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Україну й Польщу з’єднає оновлена траса

Україну й Польщу з’єднає оновлена траса
На Львівщині триває ремонт прикордонної автодороги загального користування державного значення Т-14-18 Нижанковичі-Самбір-Дрогобич-Стрий загальною протяжністю – 97,1 км. 

Нагадаємо, що впродовж останніх двадцяти років Старосамбірська районна рада неодноразово ініціювала перед державними виконавчими органами влади України питання відкриття міжнародного автомобільного пункту пропуску (МАПП). Чисельні звернення, рішення сесій районної та обласної рад зрештою дали результат.

Адже наприкінці минулого року в межах Конференції з парламентського співробітництва у Центральній та Східній Європі, на кордоні між Україною та Польщею, безпосередньо на місці будівництва МАПП «Нижанковичі – Мальховіце», відбулася зустріч Голови Верховної ради України Андрія Парубія та Маршалка Сейму Республіки Польща Марека Кухцінського. Під час зустрічі Андрій Парубій зазначив, що польський уряд передбачив у бюджеті на 2018 рік 100 млн. злотих на створення цього пункту пропуску, а українська сторона зобов’язалась побудувати на своїй території автодорогу до нього.

Слід також зазначити, що окрім того обидві сторони нині розглядають ініціативу волонтерської групи linia102.pl (м. Перемишль, Польща) та президента Перемишля Роберта Хоми щодо започаткування регулярного руху по нещодавно відновлений залізничній колії європейського стандарту з польського Перемишля до української станції Нижанковичі. До речі, минулого року сюди вперше за останні більш як 25 років прибув поїзд з подарунками для старо-самбірських дітей-сиріт, зібраних польськими волонтерами.

«Загальна протяжність ділянки автодороги, на якому поведуть ремонт цьогоріч – понад 25 кілометрів. Нині ми завершили прокладання основи і нижнього шару асфальту на перших шести кілометрах. Роботи продовжуються, і до кінця травня ми плануємо завершити виконання усіх робіт, зокрема, й покриття верхнього шару асфальту на подальшому відтинкові цієї автомагістралі протяжністю 11 кілометрів», – розповіла заступниця голови Львівської облдержадміністрації Ірина Гримак.