logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Українцям у Польщі готові платити більше, ніж полякам

Українцям у Польщі готові платити більше, ніж полякам

«Кожен четвертий польський роботодавець готовий платити українському працівнику більше, ніж поляку», - стверджують експерти компанії Personnel Service, з посиланням на дослідження «Барометр економічної міграції – 1 півріччя 2018 року».

За результатами дослідження, такої думки дотримуються 24% польських роботодавців. У другому півріччі 2017 року так вважали 16% роботодавців.

«Уже деякий час зарплати поляків і українців майже рівні. Період, коли українським працівникам платили менше, пішов у минуле. Це пов'язано з тим, що зростає попит на працівників із України, у зв'язку з чим роботодавці змушені пропонувати їм більш вигідні умови, наближені до умов, запропонованих полякам», - вважає глава Personnel Service Кшиштоф Інглот. «Все частіше, крім зарплати, роботодавці пропонують українцям додаткові привілеї у вигляді надання житла, оплати інтернету або транспорту до місця роботи», - зазначає він.

Згідно з результатами дослідження, 42% польських роботодавців позитивно ставиться до працівників з України. Нейтральне ставлення декларують 44% опитаних. У порівнянні з 2017 роком, зріс відсоток роботодавців, котрі негативно оцінюють українців, – з 7% до 11%.

89% поляків не вважають, що українці забирають у них роботу, 11% - дотримуються протилежної думки. При цьому, 38% поляків вважають, що наплив українських працівників до Польщі гальмує зростання зарплат, 58% - вважають, що це ніяк не відбивається на розмірі зарплат в країні.