logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Українців навчатимуть польської та допоможуть адаптуватися

Українців навчатимуть польської та допоможуть адаптуватися

Безкоштовно підучити польську мову, ознайомитися з курсом трудового права, навчитися правильно складати резюме та презентувати себе під час співбесіди з роботодавцем — усе це та багато інших корисних навичок і знань, що стануть у пригоді кожному мігранту в Польщі, пропонує Щецинський університет в рамках курсу, спеціально розробленого для українців Західнопоморського воєводства.

Проректор з питань освіти та міжнародного співробітництва Щецинського університету доктор Яцек Стішінській повідомив Польському радіо, що ідея курсу виникла давно. Університет проводив широкі консультації за програмою занять, зокрема з Щецинським відділом Об'єднання українців в Польщі, а також з представниками Православної церкви. Він додав, що курс повинен, перш за все, мати практичне значення.

Заняття почнуться з курсу польської мови, викладачі будуть звертати увагу на словниковий запас, необхідний при працевлаштуванні. Друга частина буде присвячена історії регіону, міста, культурі, економіці й політиці. Українці отримають також інформацію про діяльність польських установ і про свої права в Польщі. Вони дізнаються також, зокрема, як правильно складати резюме та супровідний лист і які обов'язки має працівник.

Координатор курсу доктор Катажина Влодарчик впевнена, що курс буде корисним для всіх, хто працює в регіоні, готується до вступу в університет або просто хотів би пов'язати своє життя із Західнопоморський регіоном. Вона додала, що учасники повинні бути повнолітніми, проте вимог до їх освіти немає.

Більш докладно про курс можна дізнатися на сторінці www.usz.edu.pl

Курс «Нові навички в новій країні» профінансований міською адміністрацією міста Щецин і Щецинським університетом. Однак слухачам потрібно буде внести організаційний збір у сумі 100 злотих.