logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Українці рятують ринок праці в Опольському воєводстві

Українці рятують ринок праці в Опольському воєводстві
В Опольському воєводстві зменшується рівень безробіття, а роботодавці шукають працівників за межами Польщі. За словами воєводського управління праці в місті Ополе, в цьому році буде видано понад 40 тис. дозволів на роботу для іноземців.

Як сказав директор воєводського управління праці в Ополе Яцек Суський, рівень безробіття в регіоні досяг історичного мінімуму й склав приблизно 7% з подальшою тенденцією до зменшення.

- Найменший рівень безробіття, 4,1%, маємо в Ополе. Найбільше безробітних, 11% — у Глюбчіцьком повіті. Однак ми бачимо тенденцію до зменшення й сподіваємося, що ще в цьому році безробіття зменшиться до 6-6,6%, — сказав Суський.

В Опольському воєводстві офіційно приблизно 25 тис. безробітних. У той же час роботодавцям не вистачає робочих рук. Одним із способів пошуку робочих є працевлаштування іноземців, переважно громадян України, хоча є також працівники з Індії та країн Далекого Сходу.

- Сталося дуже велике збільшення зайнятості найближчих східних сусідів. У 2015 ми видали їм 16 тис. дозволів. У минулому році таких дозволів було 38 тис. Тільки в першому кварталі цього року їх кількість перевищила 10 тис. І ми очікуємо, що до кінця року видамо 40 тис. дозволів на роботу. Приїжджають вже не тільки працівники на просту роботу, а й фахівці з вищою освітою. На жаль, я не думаю, що вони хочуть залишитися в нас на більш тривалий час. Ознайомившись із ринком і можливостями, які пропонують роботодавці за кордоном Польщі, вони швидше виберуть еміграцію в інші країни, — вважає Суський.