logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Українці погано обізнані про техніку безпеки на робочому місці

Українці погано обізнані про техніку безпеки на робочому місці

Українські працівники гірше обізнані про правила техніки безпеки на робочому місці, ніж поляки. Це випливає з результатів дослідження "Безпека праці в Польщі", яке проводилося у вересні 2018 і охопило 300 працюючих трудових мігрантів з України.

Згідно з даними дослідження тільки 44% опитаних заявили, пройшли навчання з охорони здоров'я і безпеки на робочому місці (BHP). Найбільший відсоток серед них — це фізичні працівники і майстри робітничих професій (61%). За словами авторів дослідження, серед українських працівників показник тих, хто добре знайомий з правилами безпеки, є виключно низьким. Для порівняння відразу 94% польських працівника задекларували, що добре знають BHP.

Крім цього, тільки четверта частина респондентів заявили, що могли б надати необхідну першу медичну допомогу при нещасних випадках на робочому місці. Це при тому, що 18% працівників з України відзначили, що протягом останніх двох років самі постраждали в результаті таких нещасних випадків.

Однією з причин їх виникнення стала недостатня обізнаність нюансами виконуваної роботи. Відразу 30% заробітчан підкреслили, що їм не вистачає необхідних знань, що в свою чергу відбивається на питанні безпеки. У випадку з польськими працівниками відсоток таких набагато нижчий — всього 4%.

Дослідження показує, що найбільш уразливими до нещасних випадків є працівники будівельної галузі. Лише 61% з них зазначили, що добре володіють правилами техніки безпеки.

Ознайомитися з даними дослідження можна за посиланням.

Згідно з даними Державної інспекції праці (PIP) в Польщі кількість нещасних випадків із року в рік зростає:

Так за даними PIP в 2017 році було зафіксовано 2735 нещасних випадків на робочих місцях, з яких 263 зі смертельними наслідками, а в 924 випадках дійшло до серйозних травм.

Для порівняння: в 2016 році відбулося 2322 випадки, в яких загинуло 276 осіб, а ще 825 отримали серйозні травми.

2015 році відбулося 2243 нещасних випадки, 325 з них зі смертельними наслідками, а в 276 випадках працівники отримали серйозні травми.

Найбільш травмонебезпечними місцями роботи визнані галузі промисловості, будівництва, торгівлі та транспорту, а також склади.