В 2018 роцi в Польщі змінилися правила працевлаштування іноземців. У зв’язку з цим змінюються символи на візах з інформацією про мету перебування на території Республіки Польща.

Відтепер візи, які видають для роботи, будуть мати символи:

Символом “05a” будуть позначати візи, видані для роботи на 6 місяців протягом наступних 12 місяців (“короткострокові роботи”). Їх видаватимуть на основі внесеної до реєстру заяв заяви – доручення виконання роботи іноземцем.

Символом “05b” будуть позначати візи, видані з метою виконання сезонних робіт. На строк, який не перевищує 9 місяців протягом календарного року. Підстава – формуляр підтвердження внесення заяви в реєстр заяв щодо виконання сезонних робіт.

Символом “06” будуть позначати візи, видані з метою виконання інших видів робіт, ніж зазначені у ст. 60, п. 1, п. п 5, 5а Закону (для власників дозволів на виконання робіт на території Республіки Польща).

Також візи з символом “17a” будуть видавати членам сім’ї громадян, які перебувають у Польщі на підставі дозволу на постійне перебування, отриманого на основі Карти Поляка.

Необхідність змін символів з метою працевлаштування виникла у зв’язку з новелизацией закону «Про просування працевлаштування та інститути ринку праці (Dz. U. Z 2017r. poz. 1065)». З 2018 року ввели можливість сезонних робіт для всіх громадян третіх країн (виконання робіт протягом періоду, що не перевищує 9 місяців – макс. 270 днів протягом календарного року).

Це стосується працівників, працевлаштованих виключно в наступних секторах: сільське господарство, лісове господарство, полювання, рибальство, діяльність, пов’язана з орендою житла і гастрономічними послугами, туризм. Візи, видані в цих випадках, матимуть символ “05b”, а основним документом, що підтверджує мету поїздки буде отриманий в Управлінні по працевлаштуванню формуляр-підтвердження внесення заяви в реєстр заяв щодо виконання сезонних робіт.

У разі виконання роботи на 6 місяців протягом наступних 12 місяців повинна бути внесена в реєстр Управління з працевлаштування “заява-доручення на виконання роботи іноземцем”. Видані візи будуть позначені символом “05a”, а основним документом для підтвердження мети подорожі буде заява-доручення на виконання робіт іноземцем.

Ще будуть діяти правила видачі віз на підставі заяв-доручень про намір працевлаштування іноземцям попереднього зразка. Власники старих заяв, зможуть після звертатися для отримання національної або шенгенської візи до 31 жовтня 2018 року, за умови, що термін виконання робіт буде не довше, ніж до 31 грудня 2018 року. У таких випадках, візи будуть позначені символом “05”.