logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Українським лікарям не треба буде нострифікувати диплом для роботи в Польщі

Українським лікарям не треба буде нострифікувати диплом для роботи в Польщі

Відомства охорони здоров’я та науки Польщі працюють над можливістю підтвердження кваліфікації лікарів з третіх країн, щоб їм не доводилося робити нострифікацію диплома. Лікувальні установи хочуть, щоб лікарі з України змогли швидше лікувати польських хворих.

На початку березня міністр науки та вищої освіти виступив із заявою про внесення змін до постанови від 22 грудня 2015 року «Про нострифікації дипломів про закінчення навчання за кордоном».

Згідно з даними Міністерства охорони здоров’я, право практикувати медицину в Польщі намагаються отримати зараз близько 500 осіб. Це, в основному, поляки, які закінчили в Україні медичні ВНЗ і хотіли б швидше почати практикувати на батьківщині.

На думку експертів, на взаємне визнання кваліфікації лікаря України може не погодитися Євросоюз. Бо це буде означати, що кваліфікація буде визнана в усіх країнах-членах ЄС.

Прес-секретар Міністерства науки та вищої освіти (MNiSW) Катажина Завада зазначає, що роботи над рішенням знаходяться ще на дуже ранній стадії. Спрощення могли б вирішити проблему хронічної нестачі лікарів. За даними Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD) для країн ЄС, у Польщі на тисячу жителів припадає лише 2,3 лікаря, в той час як середня європейська цифра становить 3,5. Крім того, все більше й більше польських лікарів виїжджають працювати за кордон. Лікарі з третіх країн могли б ефективно заповнити цю прогалину.

Регіональна рада лікарів, яка вже багато років попереджає про проблеми кадрів польської служби охорони здоров’я, однак, не в захваті від ідеї відомств охорони здоров’я і науки. Голова Головної лікарського ради (NRL) Мачей Хаманкевич вважає, що, хоча лікарям з третіх країн це повинно полегшити можливість практикувати в Польщі, це не повинно відбуватися за рахунок пацієнтів. Він виступає за збереження нострифікаційного іспиту, але він волів би, щоб він проходив через лікарняні палати. Зараз іспит проходить у восьми медичних ВНЗ, кожен з яких розробляє власні екзаменаційні питання.

Українці сьогодні найчисельніша національна група іноземних медиків у Польщі. Їх 314, що становить 36% від усіх 1142 іноземців із правом здійснення професійної діяльності (PWZ). Другі білоруси, їх більш ніж в два рази менше – 138, а німців в три рази менше – 84. Українців найбільше серед стоматологів з польським PWZ – 72. У 2017 року іспит з польської мови для медиків складали 245 іноземних громадян. Це майже на 50 відсотків більше, ніж роком раніше (163 особи).