logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Українські працівники можуть розраховувати на пенсію в Польщі

Українські працівники можуть розраховувати на пенсію в Польщі
Українці, які легально працюють у Польщі і відраховують страхові внески, мають повне право отримувати пенсію в цій країні. Україна є однією з шести країн, що не входять в ЄС, з якими Польща підписала спеціальну угоду про соціальне забезпечення.

Ця угода гарантує від 2014 року легально працюючим українцям, які відраховують внески до Фонду соціального страхування (FUS), право на пенсію у Польщі. Отримувати її вони можуть практично на таких же умовах, як і поляки. Однак такі гарантії не можуть розраховувати білоруси, які є другою за величиною групою іноземців, що працюють у Польщі. Зараз їх зареєстровано в ZUS більше 18 тисяч.

Угода про соціальне забезпечення з Україною набула чинності в січні 2014 року. Її уклали, щоб допомогти польським репатріантам, які переселилися до Польщі (в період 1997-2004 було близько 1000 чоловік з території України). Без такої обопільною домовленістю репатріанти не могли отримати права на українську допомогу за роки роботи в Україні.

– Умовою набуття права на пенсію у польській системі є досягнення пенсійного віку і наявність внесків на рахунку в ZUS, незалежно від їх розміру, – каже Радослав Милчарский з ZUS.

Будуть підсумовані періоди страхування в обох країнах, де працював українець, а сума допомоги буде визначатися в розмірі пропорційно періоду страхування в державі, яка призначає виплату.

Категорiї: побут