logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

У Варшаві розпочала роботу нова православна церква

У Варшаві розпочала роботу нова православна церква

19 травня відбулося перше Богослужіння в новому православному храмі у Варшаві – церкві Святої Софії, Божої Мудрості. Православна церква зведена в південній частині польської столиці, в районі Урсинув, на вул. Пулавській. В майбутньому на ділянці площею півтора гектара крім церкви буде також побудований комплекс адміністративних будівель.

Архітектурний проект церкви відповідає сучасній стилістиці, проте він нагадує знаменитий візантійський собор Святої Софії (Hagia Sophia) в Стамбулі (Константинополі). Варшавський храм витриманий у формах візантійської архітектури й увінчаний величезним куполом.

За різними даними, у Варшаві проживає від 30 до 40 тис. православних. У столиці досі діяли два православних храми – Кафедральний собор св. Марії Магдалини в районі Прага і церква св. Святого Іоанна Лествичника, і кілька каплиць. Церква Божої Мудрості – перша православна споруда в столиці Польщі за останні 100 років.

Площа під будівництво нового православного храму в польській столиці була освячена 24 жовтня 2015 року, а 5 грудня 2015 року перший камінь у фундамент церкви освятив Патріарх Константинополя Варфоломій. У цій урочистій церемонії брав участь президент Польщі Анджей Дуда.