logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

У Варшаві ростуть ціни на житло

У Варшаві ростуть ціни на житло

Ціни на житло у Варшаві протягом останнього року зросли на 11%. А в центрі міста піднялися майже на 26%. Про тенденції на ринку нерухомості повідомляє кореспондент газети Gazeta Wyborcza Войцех Карпешук.

Усе більше говориться про труднощі з придбанням квартири. Наприклад, мешканка Варшави Ганна хоче купити квартиру в центрі. Але зробити їй це дуже важко. Так як всілякі фірми випереджають приватних осіб: викуповують квартири, щоб потім здавати їх в оренду. Зараз середня вартість квадратного метра в центрі Варшави перевищує 12 тисяч злотих – це понад 2800 євро. Є навіть пропозиції по 14 тисяч злотих за метр. І це не в найкращих будинках, а, наприклад, у панельному будинку, побудованому під час комуністичного правління Гамулкі, в районі за Залізними Воротами.

Купити квартиру в хорошому районі Варшави й за оптимальну вартість зараз практично нереально. Згідно з даними газети Gazeta Wyborcza, в столиці Польщі від 20 до 50% приміщень здається в оренду. Причому найчастіше здаються на короткий термін, через такі сайти як AirBnB або Booking.

Все це призводить до того, що ростуть ціни на оренду житла. Втім, варшавська влада не може поки що вплинути на цю ситуацію. Тому що юридично органи місцевого самоврядування не можуть втручатися в справи приватних осіб, які здають квартири. Втім, владою розглядаються різні варіанти по будівництву житла для тих людей, у яких немає грошей, щоб купити квартиру за ринковою ціною.