logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

У Польщі знову збільшиться мінімальна зарплата

У Польщі знову збільшиться мінімальна зарплата

З 1 січня 2018 року мінімальна заробітна плата у Польщі становить 2100 злотих. Порівняно з 2017 роком вона зросла на 100 злотих. У 2019 році мінімалку піднімуть ще на 117 злотих.

Згідно з прогнозами роботодавців, мінімальна зарплата в 2019 році повинна скласти не менше 2217 злотих для тих, хто працює на umowę o pracę і 14,50 злотих за годину роботи для umowę zlecenie.

Таке значне гарантоване збільшення пов’язане з недооцінкою інфляції в минулому році, – пояснює Лукаш Козловські, головний економіст роботодавців Республіки Польща.

У 2017 році необхідне законом збільшення мало становити не менше 50 злотих. Ця сума була обумовлена оцінкою інфляції за попередні роки. Якби ці розрахунки були зроблені сьогодні, сума, гарантована правилами в наступному році, також була б вищою і становила б понад 117 злотих. До цього часу таке високе підвищення мінімальної зарплати вводилося три рази. На думку роботодавців, сума в 117 злотих є достатньою. Вони також нагадують, що збільшення мінімальної зарплати може сприяти скороченню зайнятості людей з більш низькою кваліфікацією. Це також відноситься до молодих шукачів роботи.