logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

У Польщі змінюються умови працевлаштування іноземців

У Польщі змінюються умови працевлаштування іноземців
З 1 липня 2018 року в Польщі спрощують процедуру доступу працівників-іноземців до ринку праці. Про це повідомляє Міністерство праці та сімейної політики Польщі на своєму сайті.

Спрощення процедури працевлаштування стосується представників 20 професійних груп (у тому числі 197 професій).

Спеціальні зміни підготовлені в уряді Польщі й стосуються вони спрощення процедури працевлаштування працівників, професії яких вважаються дефіцитними в державі.

Список професій:

У список включили такі професії: 1) пов'язані з будівельною галуззю (в тому числі муляри, бетонні працівники, покрівельники, слюсарі, електрики, інженери), 2) IT-індустрія (наприклад, розробники додатків, баз даних і адміністратори), 3) водії вантажівок і оператори землерийного устаткування, 4) лікарі зі спеціалізацією II ступеня або кваліфікацією фахівця та медсестри без спеціалізації або у процесі її отримання

Таким чином, іноземні фахівці з переліку 197 професій вже цього літа зможуть приїхати на роботу в Польщу без необхідності проведення так званих тестів на ринку праці. Роботодавцю не доведеться доводити, що на польському ринку праці немає безробітних, що відповідають його очікуванням.

Переваги:

Від цих нововведень виграють всі. Для здобувачів-іноземців це означає, що тепер можна швидше приступити до роботи. Роботодавцям це вигідно, тому що працівник швидше приступає до роботи й скорочується час простою виробничих ліній, а для чиновників - це звільнення персоналу від рутинної роботи й проведення додаткових моніторингів ринку праці.

Нагадаємо, що нові правила вступлять в силу з 1 липня 2018 року.