logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

У Польщі за фальсифікацію пробігу автомобіля каратимуть позбавленням волі до 5 років

У Польщі за фальсифікацію пробігу автомобіля каратимуть позбавленням волі до 5 років

У листопаді минулого року міністр юстиції Польщі Збігнев Зебро представив проект закону, згідно з яким за фальсифікацію показників одометра (одометр – це пристрій, який фіксує пробіг (кілометраж) автомобіля) в Польщі каратимуть позбавленням волі від трьох місяців до п'яти років.

– Ми вводимо новий тип злочину, невідомий раніше польському законодавству. Тепер зміна показників одометра буде каратися кримінальною відповідальністю від трьох місяців до п'яти років, – повідомив тоді міністр юстиції на прес-конференції.

18 вересня 2018 року Рада Міністрів Польщі прийняла цей проект і внесла зміни в закон, який вводить кримінальну відповідальність за фальсифікацію пробігу автомобіля. Найважливіше те, що кримінальна відповідальність буде однаковою як для власника автомобіля, так і для механіка, який змінив показники одометра.

Тепер за скидання або накручування пробігу автомобіля особам загрожує від трьох місяців до п'яти років ув'язнення.

Як в Польщі будуть фіксувати пробіг автомобіля?

Показники пробігу будуть фіксуватися під час планового обов'язкового технічного огляду автомобіля. Інформацію про дані одометра на момент діагностики авто будуть передавати в Центральний реєстр транспортних засобів.

Поліція, прикордонна служба та митники також зможуть переписувати показники одометра і ці дані теж будуть надходити в Центральний реєстр транспортних засобів.

У разі поломки одометра та його заміни на новий, водій також повинен повідомити про це в Центральному реєстрі транспортних засобів. В іншому випадку йому загрожує штраф в розмірі 3 000 злотих.

Таким чином, нові прийняті поправки до закону передбачають, що дані одометра будуть ретельно фіксуватися, а значить пробіг автомобіля змінити буде неможливо.

Дані Центрального реєстру транспортних засобів будуть доступні для кожного в мережі Інтернет. Тому, якщо ви захочете купити б/у авто в Польщі, то зможете самостійно перевірити показники пробігу транспортного засобу в Центральному реєстрі і переконатися, що показники лічильника пробігу в авто збігаються з фіксованими даними або ж навпаки – виявити шахраїв і таким чином уберегти себе від невдалої покупки.