logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

У Польщі тепер оформляють тільки електронні лікарняні

У Польщі тепер оформляють тільки електронні лікарняні

З 1 грудня поточного року Польща повністю перейшла на систему оформлення електронних лікарняних. Паперовий варіант тепер буде використовуватися тільки у виняткових випадках, наприклад, під час збою електронної системи.

Інформація про відкриття лікарем лікарняного тепер відразу ж надходить до державного Фонду соціального страхування і роботодавця. У разі виникнення сумнівів, чи хворіє людина насправді чи симулює, така форма дає можливість швидко провести перевірку. Для порівняння: копія традиційного лікарняного листка потрапляла у фонд і до роботодавця в середньому через тиждень.

Згідно з польським законодавством, працівник на лікарняному отримує 80% зарплати. При цьому 33 календарних дні непрацездатності в рік оплачує роботодавець, решту – Фонд соціального страхування.

Фонд соціального страхування Польщі є основним інститутом державного соціального страхування. Його діяльність спрямована на соціальний захист населення, завдання якого – забезпечити реалізацію права економічно активних громадян на матеріальне забезпечення в старості, у разі хвороби, повної або часткової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття і т.д.