logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

У Польщі сміття будуть перетворювати на бензин

У Польщі сміття будуть перетворювати на бензин

У Польщі збираються побудувати завод, де будуть виробляти компоненти палива з відходів. Такий завод може з’явитися вже через два роки.

Створення заводу допоможе прилаштувати пластик, який знаходиться на звалищах. З 80-х років Китай був найбільшим у світі імпортером відходів, туди потрапляло 87% пластикових відходів з Європи. На початку січня набула чинності заборона на імпорт у цю країну 24 видів сміття, які згруповані в чотири категорії: побутові, пластик, папір, різного роду відходи видобувної та текстильної промисловості.

– У зв’язку з цим виникло питання, що робити з кількома мільйонами тонн відходів, – говорить Адам Ханьдерек. – Ми сподіваємося, що протягом найближчих двох років буде побудовано перше промислове підприємство, на якому з переробленого пластику будуть виробляти компоненти палива.

Якість отриманого таким шляхом продукту відповідає параметрам стандартів моторних палив. “Немає проблеми, щоб використовувати їх в якості компонентів цих видів палива”, – додає він.

Процес, використовуваний в технології, розробленiй Адамом Ханьдереком і його колегами відомий вже кілька десятків років. Цей метод називається термоліз і ґрунтується він на простому принципі: при нагріванні до досить високої температури полімерний матеріал створює вуглеводні, які присутні у бензині, дизельному паливі або в маслі.

– Наше рішення дозволяє вести процес розкладання пластику без будь-яких втрат, наприклад, осаду або появи небажаних хімічних сполук у продукті. Це перше таке рішення у світі, – підкреслює автор ідеї.