logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

У Польщі скасовують тест ринку праці з 200 професій

У Польщі скасовують тест ринку праці з 200 професій

В Уряді Польщі підготували зміни, які суттєво полегшують процес працевлаштування представників професій, які є сьогодні дефіцитними в країні. Таким чином, зарубіжні фахівці з 200 професій вже цього літа можуть отримати шанс приїхати на роботу в Польщу без необхідності проведення так званих тестів на ринку праці.

Як повідомляє видання Rzeczpospolita, Міністерство у справах сім'ї, праці та соціальної політики Польщі збирається звільнити роботодавців від обов'язку доводити, що на внутрішньому ринку немає фахівців, які б відповідали їхнім потребам і очікуванням. Однак торкнеться це тільки тих випадків, коли йтиметься про працевлаштування кваліфікованих працівників, а не представників допоміжних професій.

Озвучені відомством рекомендації охоплюють поки що 20 груп працівників, до яких можна буде застосувати спрощену норму. Це водії вантажних автомобілів, будівельники, кранівники, зварювальники, електрики, оператори землерийного устаткування, фахівці з електроніки, інженери для промисловості й виробництва, лікарі, медсестри, інформатики та представники суміжних спеціальностей до вищеназваних. На практиці це означає, що отримати роботу в Польщі стане легше власникам майже 200 професій.