logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

У Польщі починається гаряча пора заповнення податкових декларацій

У Польщі починається гаряча пора заповнення податкових декларацій

Хто повинен подавати податкову декларацію?

Щорічно декларацію зобов'язані подати всі платники податків, хто отримав будь-які доходи за останній податковий період, навіть якщо в кінцевому підсумку вони пoнесли збитки. Платники податків, які здійснюють господарську діяльність, зобов'язані заповнити податкову декларацію навіть якщо в даний період вони не отримали доходів, не пoнесли збитки, а їх діяльність була припинена. Декларацію про річному доході можуть не подавати лише ті платники податків, хто не отримував ніяких заробітків або доходів (взагалі нічого не заробив), якщо на його ім'я не була зареєстрована господарська діяльність, або ті, хто отримав тільки доходи з-за кордону, які не обкладаються податком в Польщі. Від імені деяких платників податків річну декларацію подає податковий агент (роботодавець від імені співробітника за його заявою, пенсійний орган, напр. ZUS, якщо платник податків не зробить цього самостійно). Обов'язок подати податкову декларацію стосується як осіб, що мають в Польщі місця проживання (так званих податкових резидентів), так і осіб, які не мають в Польщі місця проживання (податкові резиденти інших країн, нерезиденти). Тоді треба враховувати отримання або неотримання доходів або заробітків, оподатковуваних у Польщі, згідно з міжнародними договорами та польським податковим правом.

Найпоширенішим бланком є ​​PIT-37

Декларацію PIT-37 зобов'язані складати та подавати громадяни Польщі та іноземці один раз на рік. Декларацію подають всі, хто отримував доходи у вигляді винагород за трудовими і цивільно-правовими договорами, пенсій, соціальних допомог, стипендій, грошових коштів з соціального страхування. Термін подачі декларації - до 30.04.2018 року.

При заповненні декларації PIT-37 слід використовувати дані з декларації PIT-11, яку кожна людина повинна отримати у свого роботодавця. Якщо роботодавців було кілька протягом року, то кожен роботодавець повинен видати декларацію PIT-11 і в PIT-37 в такому разі вказується сумарний дохід від усіх роботодавців. Декларація PIT-37 подається за місцем фактичного проживання в податкову інспекцію (Urząd Skarbowy).

Декларація заповнюється індивідуально або з чоловіком / дружиною. Платнику податків необхідно вказати в декларації свої ідентифікаційні дані, місце проживання і перенести всі суми, зазначені в декларації PIT-11, яку отримали у роботодавця. Від доходу можна відняти пільги (наприклад, витрати на дітей) і оплачені протягом року внески на соціальне страхування. Далі розраховується податок і потрібно розрахувати різницю між тим, що платник податків повинен заплатити і тим, що він заплатив насправді. Якщо друга сума вище, то платник податків отримує повернення грошових коштів.

Після заповнення і підписання декларації, її можна відправити до податкової служби.

Податкову декларацію можна подати:

  • прямо в податковому органі,
  • поштою (звичайним листом - тоді датою подання вважається день отримання його податковим органом, рекомендованим листом - тоді датою подання вважається день його відправлення),
  • електронним шляхом, відправляючи її в податковий орган у формі електронного документа; підтвердження подачі тоді можна отримати за допомогою комп'ютерної програми, доступної на сайті Міністерства фінансів,
  • прямо в польському консульському відділенні.

Звертаємо вашу увагу на те, що свою декларацію PIT-37 слід зберігати 5 років.