logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

У Польщі не вистачає рук до праці. В якій галузі шанс знайти роботу істотно більший?

У Польщі не вистачає рук до праці. В якій галузі шанс знайти роботу істотно більший?

Опубліковано результати загальнонаціонального опитування «барометр професій», мета якого – проаналізувати ринок праці в Польщі та з’ясувати, як цього року виглядатиме попит на працівників у різних галузях.

Як зазначено на офіційному сайті Міністерства родини, праці та соціальної політики, з початку року працедавці мають проблеми з пошуком працівників. Тобто, за прогнозами, це призведе до збільшення частки дефіцитних професій та зменшення частки надлишкових. І ця тенденція буде зберігатись, особливо у великих містах, йдеться у рапорті. З точки зору працівників, це безпрограшна ситуація, оскільки роботодавці, швидше за все, покращать умови праці, включаючи навіть зростання заробітної плати.

Дефіцит працівників найбільшою мірою вплине на галузь будівництва, транспорт та експедирування, харчування, опіку та охорону здоров’я. Як зазначають у звіті, труднощі у пошуку працівників виникають у зв’язку з пропозицією низької зарплати, складних умов праці, відсутністю навичок, необхідних роботодавцями, недостатнім професійним досвідом тощо. У зв’язку з браком фахівців, фіксується приплив іноземців на польський ринок праці – переважно це українці. Примітно, що ця тенденція спостерігається не тільки в галузі будівництва чи виробництва, але все частіше працедавці шукають ІТ-фахівців, позаяк немає достатньої кількість кандидатів на внутрішньому ринку.

Порівняно з попереднім роком значно зменшилася кількість професій, де є надлишок працівників. Мова йде про популярні спеціальності, які викладаються у більшості коледжів. До них належать економісти, педагоги та філософи, історики, політологи та культурознавці.

Варто додати, що ситуація на ринку праці у кожному окремому регіоні Польщі – індивідуальна. З точки зору працівників, які шукають роботу, найбільше перспектив та шансів у великих містах. Щоправда за їх межами вже створюється пустка та фіксується брак робочих рук. Столичний ринок праці також традиційно притягує працівників з усієї країни.