logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

У Польщі хочуть продовжити час легальної роботи для іноземців

У Польщі хочуть продовжити час легальної роботи для іноземців
Польський уряд планує впровадити спрощення для іноземців, які хочуть працювати в Польщі. Зараз у країні працюють майже два мільйони іноземців. Більшість з них — це українці. Міністерство інвестицій і розвитку хоче продовжити час легальної роботи іноземців.

- Підприємці скаржаться, що іноземці, отримавши досвід і кваліфікацію, часто їдуть із Польщі. Йдеться про забезпечення умов для життя не тільки людям, які приїжджають на роботу, але і їх сім'ям. Це, наприклад, допомога в забезпеченні житла, — каже міністр інвестицій і розвитку Єжи Квецінській.

- Ми хочемо розробити програму протягом першої половини цього року, і в другій половині 2018 більшість кроків будуть впроваджені, — додав він у бесіді з репортером «RMF FM».

- У 2017 в Польщі працювали 1,2-1,5 млн українців, - підкреслив міністр інвестицій і розвитку. У 2030 на польському ринку праці не вистачить 1 500 000 осіб, тому міграція повинна зростати. У минулому році в нашу систему надійшло близько 1 800 000 заяв від українців, але складно сказати, скільки з них почали працювати. За нашими оцінками, це 1,2-1,5 млн осіб, причому 1 500 000 — це оптимістичний прогноз, а 1 200 000 — досить реальний показник, — підкреслив Квецінській на прес-конференції. Міністр зазначив, що в наступні роки міграція зростатиме.

Робота над спрощеним визнанням дипломів і ступенів

- Нам потрібно показати, де польській економіці потрібні мігранти, в яких областях, за якими спеціальностями, в яких частинах країни. Ми хочемо передавати цю інформацію як підприємцям, так і самим іммігрантам, щоб направляти їх туди, де вони найбільш потрібні, — підкреслив Єжи Квецінській.

- Це проблеми, схожі з тими, які були у нас, коли ми увійшли в ЄС, коли наші співробітники виїжджали в інші країни ЄС. Тепер нам потрібно створити відповідні умови для мігрантів, зокрема зі сходу. Ми будемо працювати над визнанням кваліфікацій, якщо це з якихось причин не буде можливим, будемо ці кваліфікації підвищувати, — додав міністр.