logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

У Польщі готують революційні зміни для водіїв

У Польщі готують революційні зміни для водіїв

На водіїв у Польщі чекають великі зміни. В уряді готують зміни, які скасують низку штрафів, спростять реєстрацію автомобіля та дозволять зберігати в електронній базі даних документи на автомобіль і водійські права. А також дозволять заощадити. Про це повідомляється на сайті www.dziennik.pl.

Уже зараз польські водії можуть не возити з собою техпаспорт на авто і поліс страхування.

— З 1 жовтня цього року водіям не потрібно возити з собою документ реєстрації транспортного засобу та страховий поліс, — нагадує Марек Загорський, міністр цифровізації. Під час перевірки на дорозі співробітники поліції можуть подивитися всю інформацію в електронному вигляді. Час для подальших поліпшень, — підкреслює міністр.

Варто нагадати, що до вступу цих поправок (до 1 жовтня 2018 року), за відсутність водійських прав, техпаспорта, страхового поліса та інших необхідних документів водієві загрожував штраф по 50 злотих за кожен з них, але не більше 250 злотих в сумі. Однак в даний час актуальним залишається лише стягнення за відсутність водійського посвідчення.

Список змін, підготовлених міністерствами цифровізації та інфраструктури передбачає такі поправки:

  • ліквідація паспорта автомобіля та контрольної наклейки з номером;
  • закріплення номерних знаків за автомобілем з моменту реєстрації в Польщі і до здачі його на металобрухт або продажу за кордон;
  • скасування штрафів за відсутність «паперового» посвідчення водія при керуванні автомобілем (наявність і дійсність перевірятимуть дистанційно з комп'ютера в патрульній машині).

Якщо задумане вдасться реалізувати, то власники машин в Польщі можуть заощадити 175 злотих: 75,50 злотих завдяки ліквідації паспорта автомобіля і 99,5 злотих за відмову від контрольної наклейки.

Крім того, в міністерстві цифровізації хочуть відкрити можливість реєстрації транспортних засобів в онлайн режимі, а також надати офіційний статус документам, які були сформовані в сервісі «Мій автомобіль» (Mój pojazd). Також планується скасувати необхідність отримання тимчасового техпаспорта.

Зараз реєстрація автомобіля, привезеного з-за кордону, коштує в Польщі близько 266 злотих. Перереєстрація автомобіля з іншого регіону обійдеться в 180 злотих, а в межах одного повіту — 80 злотих. За видачу нового свідоцтва про реєстрацію авто доведеться заплатити більше 73 злотих.

Пакет змін передбачає також скасування обов'язкових курсів для всіх водіїв протягом випробувального періоду, але зате будуть введені курси підвищення кваліфікації в спеціальних центрах тільки для водіїв, які протягом певного терміну матимуть два правопорушення.

Обидва міністерства планують, що зміни вступлять в силу поступово, починаючи з 2019 року, оскільки деякі з них вимагають юридичних змін.