logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

У Польщі дозволять наймати на роботу 15-річних підлітків

У Польщі дозволять наймати на роботу 15-річних підлітків

У Польщі з вересня цього року зменшать вікову межу, і на роботу можна буде наймати людей у віці від 15 років. Про це повідомляє Regiopraca.

Такого працівника можна найнятий або в якості стажера, або з метою виконання легкої роботи, тобто такої, яка не погіршує психофізичний розвиток підлітка. Список таких робіт повинен бути прийнятий регіональним інспектором праці та професійним лікарем, – каже Домініка Зелінська, юрисконсульт, викладач Вищої банківської школи в Торуні й Бидгощі.

Згідно з Трудовим кодексом, працівником може бути особа, якій виповнилося 18 років, тобто кожен дорослий громадянин. Однак в ці правила також входить друга група, тобто неповнолітні співробітники. Це люди у віці 16-18 років. З 1 вересня 2018 року цей віковий ліміт буде зменшений – людям у віці 15 років і старше буде дозволено працевлаштування.

Молодь, яка починає працевлаштування, повинна звернути увагу на кілька елементів, найбільш важливим з яких є сам трудовий договір.

В принципі, ми не повинні починати роботу без письмового документа. Типи контрактів можуть бути різними – у нас є контракт на пробний період на певний період і на невизначений термін. Контракт на випробувальний період спрямований на перевірку кваліфікації працівника, передує укладенню з ним подальших контрактів. Він може бути укладений максимум на три місяці і тільки один раз з одним і тим же співробітником. Після цього періоду роботодавець повинен запропонувати інший контракт або попрощатися зі співробітником, – пояснює Домініка Зелінська.

Слід пам’ятати, що в разі трудового договору застосовуються мінімальні гарантовані порогові значення. Роботодавець не може пропонувати менш 2100 злотих брутто в разі повної зайнятості. Мінімальна погодинна ставка, що діє з 2018 року, становить 13,70 злотих за годину.

– У разі несправедливої практики роботодавця або якщо такий працівник не отримає винагороду, він може захистити себе від цього. Перш за все, йому потрібно звернутись до регіонального інспектора праці, якого потрібно проінформувати про те, що така ситуація мала місце, – каже Домініка Зелінська.