logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

У Польщі дорожчають не лише продукти харчування

У Польщі дорожчають не лише продукти харчування
За даними Головного Управління статистики (GUS) в Польщі заробітна плата продовжує зростати. Середня зарплата в Польщі в першому кварталі 2018 року склала 4622 злотих (майже 1100 євро). У порівнянні з четвертим кварталом минулого року заробітна плата зросла на 106 злотих.

Разом з тим, зростає і вартість товарів і послуг. Згідно з прогнозами виростуть ціни, зокрема, на хліб, овочі та одяг.

"Понад 65% підприємств мають намір підвищити ціни на свою продукцію та послуги на 4-5%", — прогнозує в інтерв'ю Видавництву «Факт» економіст Марек Зубер. Все це пов'язано з високими витратами на оплату праці. Швидше подорожчають продукти харчування — ми будемо платити більше за овочі, хліб і масло. За даними дослідження GUS, вже у квітні 2018 року їхня ціна зросла на 0,4 відсотка.

Не тільки їжа буде дорожчати

Ціни ростуть не тільки в харчовій промисловості. У квітні ми вже більше платили за одяг і взуття — ці товари подорожчали на 2,4%. Рахунки за воду також прийдуть вищі. З майже 2,5 тис заявок, представлених водопровідними компаніями, майже всі припускають підвищення цін. Вартість водопостачання та каналізації може вирости на 9% і це в найближчі три роки.

Ми також заплатимо більше банківські послуги. Деякі банки вже піднімають ціни на свої послуги.

Всі водії вже помітили значне зростання цін на паливо. А також ціни зросли на технічне обслуговування автомобіля.