logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

У Мінсоцполітики України розповіли, як трудовим мігрантам отримати субсидії

У Мінсоцполітики України розповіли, як трудовим мігрантам отримати субсидії

Трудові мігранти можуть претендувати на отримання житлової субсидії на загальних підставах — якщо нададуть документи зі страхування в системі соціального страхування країни перебування або сплатять єдиний соціальний внесок. Про це повідомив генеральний директор Директорату сім'ї та соціальної підтримки Мінсоцполітики Віталій Музиченко під час брифінгу, — повідомляється на сайті www.unn.com.ua.

«Для тих працівників, що офіційно працюють і застраховані в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування в тій країні, де вони працюють, ми відкриваємо систему житлових субсидій», — зазначив чиновник.

За його словами, в разі, якщо такий громадянин надасть документальне підтвердження про те, що він застрахований у тій країні, де працює, він може претендувати на отримання субсидії на загальних підставах.

При цьому він додав, що в разі, якщо громадянин працює не офіційно або знаходиться за кордоном більше 60 днів, не працюючи, не навчаючись і не перебуваючи на лікуванні, він може претендувати на субсидію, заплативши єдиний соціальний внесок.

Нагадаємо, Міністерство соціальної політики змінило правила надання субсидій.

З 1 січня 2019 вступає в силу норма, згідно з якою в Україні вводиться монетизація субсидій, тобто виплати будуть здійснюватися готівкою безпосередньо споживачеві. При цьому передбачено низку умов, які обмежують право на отримання субсидії, в тому числі й через відсутність офіційних доходів на території України.

Тепер дійсно безробітним громадянам, щоб отримати монетизувані пільги на «комуналку», необхідно обов'язково ставати на облік у центр зайнятості. В іншому випадку органи соцзахисту в автоматичному режимі нарахують таким особам дохід на рівні трьох прожиткових мінімумів — 5286 гривень. А це в свою чергу суттєво зменшить шанси на отримання субсидії.