logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

У чому відмінність видів дозволів на роботу для іноземців в Польщі

У чому відмінність видів дозволів на роботу для іноземців в Польщі

Коли роботодавець має намір найняти на роботу іноземця, він зобов’язаний звернутися із заявою в службу зайнятості, щоб отримати дозвіл на роботу для потенційного співробітника. У заяві слід вказати вид дозволу на роботу (А, В, С, D, E або S). Що означають ці символи, ми пояснимо в статті.

Від подачі заявки на отримання дозволу на роботу в Польщі звільняються особи зі статусом біженця, ті хто мають статус довгострокового резидента Європейського Союзу, громадяни країн Європейського економічного простору які не входять до ЄС і громадяни Європейського Союзу. Дозвіл на роботу також не потрібен тим особам, які мають дійсну Карту поляка й студентам вищих навчальних закладів Польщі.

Види дозволів на роботу бувають наступних типів:

Тип А – застосовується для іноземця, залученого до робіт на території Польщі на підставі договору з роботодавцем, офіс якого або місце проживання знаходиться на території Польської Республіки.

Тип B – застосовується до іноземця, що виконує роботи, пов’язані з підприємством або іншою юридичною особою, яке є в реєстрі підприємців.

Тип C – застосовується до іноземця, який виконує роботу для іноземного роботодавця, але скерований на територію Польщі протягом періоду, що перевищує 30 днів протягом календарного року.

Тип D – застосовується до іноземця, який виконує роботу для іноземного роботодавця, який не має представництва або іншої форми організованої діяльності на території Польщі і скерований в цю країну з метою здійснення послуг на тимчасовій основі.

Tип E – відноситься до іноземця, який виконує роботу для іноземного роботодавця і скерований на територію Польщі протягом періоду, що перевищує 30 днів, протягом наступних шести місяців, з іншою метою, не зазначеною у типі B, C, D.

Тип S – застосовується до іноземця, який виконує роботу на території Польської Республіки в рамках діяльності, зазначеної в нормативних актах, виданих відповідно до ст. 90 уст. 9. Офіс або відділення такого роботодавця повинен знаходитися на території Польщі (сезонні роботи).

До рішення на роботу типу S відносяться підприємці, що працюють в сільському господарстві, лісовому господарстві, полюванні, рибальстві, а також ті, хто веде діяльність, пов’язану з наданням послуг розміщення.

Дозвіл на роботу видається на прохання підприємця, який хоче найняти іноземця на роботу протягом певного часу. Сезонний дозвіл на роботу видається на термін не довше, ніж на дев’ять місяців протягом календарного року.