logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

У 2019 році в Польщі почне діяти нова програма соціальної допомоги

У 2019 році в Польщі почне діяти нова програма соціальної допомоги

Рада міністрів прийняла резолюцію про створення багаторічної урядової програми «Їжа в школі й удома» (пол. Posiłek w szkole i w domu) на 2019-2023 роки, підготовлену міністерством у справах сім'ї, праці та соціальної політики. Про це повідомляється на офіційному сайті Міністерства праці та соціальної політики Польщі.

У 2019-2023 роках у всіх муніципалітетах буде реалізована програма «Їжа в школі та вдома», на яку буде виділено 2,75 млрд. злотих. Програма фінансуватиметься з державного бюджету. За оцінками, допомогу по даній програмі отримають майже 1,2 мільйона осіб. Передбачається допомога літнім людям, інвалідам, людям з низькими доходами, а також дітям і студентам, які виховуються в сім'ях у важкій ситуації. Ця програма є частиною стратегічних ініціатив, що мають значення для розвитку Польщі, викладених у Стратегії відповідального розвитку.

Програма передбачає фінансову підтримку муніципалітетам у наданні допомоги у формі прийому їжі, оплати готівкою (у вигляді спеціальної допомоги на покупку їжі) і матеріальних благ у вигляді продуктів харчування. Така допомога надаватиметься дітям і підліткам, а також дорослим, які відповідають умовам отримання допомоги, зазначеним у Законі про соціальну допомогу.

Важливим елементом програми буде також надання учням у школі гарячої їжі, приготованої в шкільній їдальні. Таке рішення дозволить більш ефективно контролювати якість придбаних продуктів, з яких готуються страви та процес їх приготування.

Нагадаємо також, що в Польщі діє ще кілька програм допомоги батькам, якими можуть скористатися й іноземці. Це програма 500 і матеріальна допомога для батьків школярів «Dobry Start».