logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Ціни у Варшаві в порівнянні з іншими містами світу

Ціни у Варшаві в порівнянні з іншими містами світу

Deutsche Bank опублікував свій щорічний звіт «Mapping the World's Prices», в якому опублікована інформація про вартість життя в 50 містах світу.

В даному звіті порівнюється середня ціна на 15 різних товарів і послуг в різних містах на основі звіту, від оренди на двокімнатну квартиру до членства в щомісячному спортзалі. Є у звіті і дані по Варшаві.

Життя в столиці Польщі не дороге в порівнянні з іншими великими містами світу.

За даними звіту «Mapping the World's Prices» середній чистий дохід у Варшаві складає 975 доларів США, що ставить його на 36-у позицію. Це більше, ніж у Лісабоні, Афінах, Мумбаї і Ріо-де-Жанейро. Житель Цюріха, який займає перше місце в рейтингу, заробляє $ 5876.

Витративши гроші на оренду квартири, житель Варшави залишається з 543 доларами. Для порівняння, житель Цюріха, заплативши орендну плату і податки, має у своєму розпорядженні 4616 доларів.

iPhone 7 в 2017 році був найдорожчим в Туреччині (1200 доларів), а Польща посіла п'яте місце в цьому рейтингу з результатом в 1005 доларів. Для порівняння, в Швейцарії, яка заробляє в шість разів більше, ніж в Польщі, iPhone 7 був ... дешевше на 120 доларів (886 доларів).

Варшава також є одним з найдешевших місць для відпочинку. У Варшаві одні з найнижчих в аналізованих містах ціни на харчування в ресторанах, квитки в кінотеатр і пиво.

Ціни на пиво: в Осло за 0,5 літра ми заплатимо 9,9 долара (всієї зарплати вистачить на 113 літрів), в Цюріху — 6,7 долара (344 літра), а у Варшаві — 2,3 долара (118 літрів) .

Щомісячний квиток на громадський транспорт у Варшаві коштує 28,9 долара, а в Лондоні (найдорожче місто) — 174 долара. Варшава займає 40-е місце в рейтингу — і це хороші новини.

Варшава займає 39-е місце в рейтингу цін на автомобілі. Еквівалент Volkswagen Golf в стандартній версії коштує 20 587 доларів у Варшаві, а в Сінгапурі — до 90 486 доларів. Це означає, що громадянину Сінгапуру довелося б економити 48 місяців на покупку автомобіля, а Варшави — «лише» 38. Житель Цюріха повинен заплатити за такий автомобіль 30 500 доларів, а це означає ... шість з половиною місяців економії.

Хоча ціни на електроніку й автомобілі у Варшаві дуже високі в порівнянні з заробітками, в столиці Польщі є досить дешеві (в порівнянні з іншими містами) одяг, бензин, сигарети і ... таксі.

Все це означає, що Варшава — за розрахунками — займає 23-е місце в рейтингу якості життя. 35-е місце для купівельної спроможності, 8-е місце в рейтингу безпеки, 40-е місце серед міст з кращим охороною здоров'я, 24-е місце за співвідношенням цін на нерухомість і доходами. Клімат в столиці дав нам тільки 27-е місце.

Копенгаген є найдорожчим для відпочинку у вихідні дні, Цюріх є найдорожчим, щоб купити квиток в кіно, а в Лондоні найдорожчий щомісячний квиток на перевезення.

Варто відзначити, що немає нічого схожого на щорічний звіт Deutsche Bank, який публікується, щоб підкреслити відмінності у вартості життя в 50 великих містах по всьому світу.