logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Центр чи околиця, що слід враховувати при купівлі/оренді житла в польських мегаполісах

Центр чи околиця, що слід враховувати при купівлі/оренді житла в польських мегаполісах

Кожна людина, що переїхала до Польщі, рано чи пізно стикається з необхідністю знімати власне житло. Під час пошуків підходящої квартири незмінно постає питання – де жити вигідно та зручно.

Деякі з нас приймають рішення вибрати Польщу своїм постійним місцем проживання на тривалий, і відповідно, придбати власне житло. Для них питання вибору місцевості особливо актуальне, адже своя квартира повинна влаштовувати не тільки внутрішнім оздобленням, але й хорошим розташуванням. У цьому матеріалі ми розглянемо підводні камені покупки/оренди житла в центральних районах і передмісті.

Передмістя  не село!

У пострадянської людини житло в передмісті асоціюється з поганими дорогами, коровами, підйомом о п’ятій ранку, щоб встигнути доїхати до роботи на переповненій електричці. Європейські реалії куди більш райдужні – акуратні будинки межують із парками, зонами відпочинку, дитячими майданчиками. Велика частина районів являє собою автономні мікро-міста зі своїми школами, лікарнями, магазинами. Низька інтенсивність трафіку й мала кількість автомобілів на дорогах – ще один безперечний плюс житла в передмісті.

Проблеми з’являються в той момент, коли приходить час робити великі покупки – гіпермаркети частіше розташовані в межах міста або на периферії (якщо мова йде про великі центри на кшталт IKEA). В цілому, наявність автомобіля – обов’язкова умова для комфортного життя в передмісті, однак навіть це не рятує від пробок. Також варто мати на увазі, що багатоквартирні будинки в передмістях оснащені центральною системою опалення, і мінімальну температуру для початку опалювального сезону кожен домовласник визначає для себе сам.

Якщо ваше місце роботи розташоване в одному з крайніх районів міста, варто задуматися про те, щоб перебратися в близьке до нього передмістя – вартість як оренди, так і покупки житлоплощі буде в рази нижче нерухомості в центрі.

Чи настільки добре в центрі?

Ціна квартир у центральних районах може відлякати багатьох. Через своє вдале розташування квартири в популярних районах можуть коштувати в кілька разів дорожче аналогічних у передмісті. Однак власники такої житлоплощі отримують свої переваги: хороша транспортна розв’язка й зручний доїзд до будь-якої точки міста навіть без власного автомобіля; супермаркети, все розмаїття ресторанів, музеїв та інших місць, в яких можна провести вільний час, знаходиться поблизу. Для сімей із дітьми так само стає доступним велике різноманіття освітніх і розвиваючих установ.

З неочевидних мінусів центральних районів – парковка. Власникам автомобілів обов’язково потрібно переконатися в наявності паркувальних місць. Найпоширеніший варіант в центральних районах – підземні паркінги, однак стан деяких будинків не дозволяє оснастити їх такою розкішшю. З проблемою відсутності паркувальних місць можуть зіткнутися й той, хто вирішив вибрати місце через дорогу від роботи або біля популярного торгового центру. Великим випробуванням може стати також рівень шуму та освітлення навіть ночами.

Житло в центральних районах пов’язане зі своїми незручностями, проте дуже сильно економить час своїх власників.