logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Топ польських продуктів, які обов'язково варто спробувати в цій країні

Топ польських продуктів, які обов'язково варто спробувати в цій країні
Польська кухня - одна з найбагатших і смачних в світі. Тож не дивно, що в кожному воєводстві існують свої кулінарні особливості, які стали своєрідною пам'яткою того чи іншого регіону цієї країни. Не складно в цьому переконатися, заглянувши в пошуках чогось смачненького до місцевих склепів (так в Польщі називаються магазини). Запевняємо - від покупки не втримаєтеся!

Мяско!

У Польщі цього добра, ну «просто завались», як сказав би мультяшний кіт Матроскін! Ну, правда, дуже багато ..

- Кабаноси, наприклад, це ковбаски такі! Неможливо побувати в цій країні і не спробувати фірмові делікатеси, виготовлені за перевіреними століттями рецептами. «Kabanosу» - відомі сорти польських ковбас і, можливо, найкраще м'ясо в світі. Назва походить від слова "kabanek", тобто «молода жирна свиня». При цьому, зараз кабаноси готуються і з індички, і з яловичини. Тонкі ковбаски коптять і висушують тривалий час, видаляючи вологу, тому їх не потрібно зберігати в холодильнику. Ух, скільки їх можна зустріти по всій Польщі! І в кожному регіоні своя рецептура, хоча кожен виробник буде запевняти вас, що його продукт найкращий в країні! Ну, тут вже хай вони самі з собою сперечаються, а ми скуштуємо і друзям привеземо! За вагою вони легкі, в будь-якому багажі вмістяться!

А ще, якщо захочете справити враження на своїх гостей, візьміть ті ж кабаноси, поріжте їх на шматочки, помістіть в металевий або керамічний посуд, залийте невеликою кількістю спирту або горілки і підпаліть! Коли спирт прогорить, відразу ж пригощайте гаряченькими з пилу, з жару кабаносамі! Закуска розлітається моментально! Тільки, будь ласка, не на сковорідці підігрівати - ну, не той ефект!

kabanosy-top-polskikh-produktiv-yaki-obovyazkovo-varto-sprobuvati-v-tsiy-kraini-polska-praca-in-ua.jpg


А якщо в Кракові або Тарнові будете, обов'язково знайдіть Лисецьку ковбаску (kiełbasalisiecka), її можна тільки в Малопольському воєводстві зустріти! Ковбаса така готується зі свинини і свіжих спецій, коптиться гарячим димом з ягідних порід дерев. І в результаті - золотисто-коричнева шкірка, шматочки свинини, що тануть у роты, неповторний аромат з пікантними нотками ... Не дарма історія Лисецької ковбаси налічує майже 100 років, а сама вона стала «стратегічним продуктом державного значення».

Сир!!!! Теж об'єкт уваги в Польщі!


Крім того, що виробляють на польських підприємствах, користується попитом чудовий сир Оcципек (Oscypek), зроблений прикарпатськими гуралами - польськими горцями! Будете відпочивати на гірськолижних курортах Польщі, обов'язково спробуйте і захопіть рідним і близьким цей смачний овечий або козячий сир, який готується за унікальним рецептом. Все-таки місцеві жителі розуміються на сирі і прекрасно його роблять! Від різноманіття сортів очі розбігаються! В інших регіонах Польщі ви його просто не зустрінете! А смачним сувеніром він може стати завдяки тому, що цей сир досить довго зберігається.

Там же, в Татрах, не проходьте повз бринзи підгалянської (bryndzaPodhalańska). Цей м'який сичужний сир з рівною, злегка потрісканою, поверхнею - традиційна їжа польських вівчарів. Смак - гіркуватий, гострий, солоний, з пряним або кислуватим ароматом. Унікальні властивості бринзи підгалянської, крім секретних традиційних рецептур, пояснюються ще й природними факторами, головний з яких - специфічна рослинність Татр і Підгаля, якою харчуються вівці під час випасу.


Кишка земнячана (Kiszka ziemniaczana)