logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

ТОП найцікавіших фактів про Польщу, яких ви не знали

ТОП найцікавіших фактів про Польщу, яких ви не знали

Польща — незвичайна країна. Тут рано створюють сім’ю, по-особливому подають піцу, дивно розмовляють і дуже люблять туристів. Дізнайтеся більше цікавого про Польщу зі статті.

Польща – країна в якій живе багато іноземців, але далеко не кожен може похвалитися тим, що знає цю країну досконало. У Польщі є багато незрозумілого для туристів, в країні залишилися дуже цікаві традиції, а самі поляки пишаються своєю незвичайною історією.

1. Створення сім’ї. В Європі існує неписане, але загальноприйняте правило, що спочатку потрібно закінчити навчання, побудувати кар’єру і потім вже створювати сім’ю. Поляки хоч і є європейцями, але все ж одружуються і виходять заміж в більш ранньому віці (хоча і не настільки рано, як прийнято в Україні та Росії).

2. Fashion TV – даний телеканал про високу моду відомий у всьому світі, та ось тільки не всі знають, що творцем цікавого каналу був поляк Мішель Адам Лізовскі.

3. Піца по-польськи. Чи знали ви про такий різновид усіма улюбленої страви? До речі в Польщі піца ледь не отримала статус національної страви. Але, зараз мова піде не про якийсь особливий рецепт італійської страви, а саме про подачу. Поляки часто до піци подають кетчуп або ж спеціальний часниковий соус. В Італії такого ніде не побачиш, але спробувавши один раз, можна погодитися, що це досить смачно!

4. Польська мова. Іноземці часто зазнають труднощів з вимовою багатьох польських слів, та й самих поляків по вимові впізнаєш у будь-якому куточку світу, навіть якщо вони досконало володіють іноземною мовою. Специфічну польську мову вважають дуже популярною, адже на цій мові розмовляє друга за чисельністю група носіїв слов’янських мов. Перше місце, звичайно ж, належить російській мові.

5. Марія Склодовська-Кюрі – єдина жінка (полька), яка отримала Нобелівську премію в двох абсолютно різних наукових областях.

6. У Польщі знаходиться сіль землі. Соляна шахта Величка дійсно місце, що варте відвідування. Вона існує понад тисячу років і працювала до 1996 року. Сьогодні це незвичайний музей і санаторій. Підземні ходи, які вирили прямо в солі, тягнуться аж на 300 км. Туристи можуть навіть залишитися ночувати в гостьових кімнатах на глибині 135 метрів.

7. Польський астроном Ян Гевелій був не тільки відомим вченим, але ще і спадковим пивоваром.

8. Польща – це серце Європи. Якщо уважно подивитися на карту, то можна помітити, що Польща географічно розміщена по центру Європи. Ще цікаво, що саме на мапі Старого світу, кордони Польщі нагадували собою серце.

9. У Польщі панує справжнісінька децентралізація. Варшава, як столиця, не несе на собі всього тягаря управління. Навпаки, адміністрування країною розділене між такими містами як Вроцлав, Лодзь, Краків, Гданськ, Познань. Це дуже добре, адже не тільки у Варшаві є хороша робота або високий рівень життя.

10. Назва країни походить від назви племені Поляни, яке займало територію навколо Вісли. Символи держави мають свою цікаву історію. Наприклад, білий орел, який прикрашає польський герб, послужив своєрідним знаком Леху, що шукав місце для побудови свого міста. Лех приліг відпочити в тіні дерева, і тут з гнізда випурхнув величний білий птах. Орел буквально сяяв у променях сонця і втомлений Лех сприйняв це як знамення згори. На цьому місці було побудоване місто, ну а орел вже багато років є символом поляків. Гімн Польщі був написаний як пісня для легіонерів, які зібралися в Італії і попрямували до Польщі, щоб звільнити свою країну.

11. Поляк Микола Коперник зробив революцію в астрономії. Саме він першим довів, що не Сонце обертається навколо планет, а все навпаки.

12. У Польщі була прийнята перша Конституція в Європі (1791) і друга у світі (після США).

13. Петро Курило – знаменитий поляк, який сам пробіг навколо всієї планети. Чоловік пробіг 20 000 кілометрів і для цього йому знадобився цілий рік. Його забіг всім відомий під назвою «За мир у всьому світі».