logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Топ найменших міст Польщі

Топ найменших міст Польщі

Всі добре знайомі з великими агломераціями в Польщі, такими як Вроцлав або Варшава. А як щодо найменших міст цієї країни? Пропонуємо ознайомитись з топ-7 найменших міст Польщі.

Клещеле

Клещеле – невелике містечко з населенням 1321 осіб, яке знаходиться на річці Нуржеч в Підляському воєводстві, в декількох кілометрах від кордону з Білоруссю. Це місто засноване за наказом короля Сигізмунда I Старого, канцлером і воєводою Вільнюса Миколаєм Радзівіллом. Місто, яке, без сумніву, є сумішшю трьох культур – української, польської та білоруської – зберегло класичний прикордонний клімат з дерев’яними будівлями. Навколишні ліси простягаються на північний схід, з’єднуючись з величезним лісовим комплексом Беловежа. Найважливіші будівлі в місті включають в себе Церкву Святого Миколи з 1709 року, залізничний вокзал приблизно з 1900 року і єврейське кладовище.

Скальбмєж 

Скальбмєж – місто з населенням 1313 жителів, розташоване на річці Нідзіца у воєводстві Свєнтокшиському. У місті є одна з найцінніших середньовічних церков у Польщі. Археологічні дослідження підтверджують, що в околицях Скальбмєжа були поселення, історія яких налічує 4000 років до нашої ери. Початок міста оповитий таємницею, що унеможливлює точне визначення дати його заснування. Невелика лагуна з піщаним пляжем також дуже популярна і знаходиться недалеко від міста

Шліхтингово

Шліхтингово – це місто в східній частині Любуського воєводства, недалеко від річки Одри. У ньому живе одна тисяча двісті вісімдесят дев’ять осіб. У селі є невеликий ринок, оточений багатоквартирними будинками дев’ятнадцятого століття. Деякі з них були внесені до реєстру пам’яток Інституту національної спадщини. Інші пам’ятки включають церкву Святого Хреста, дзвіницю XVII і XVIII століть і єврейське кладовище.

Нове-Варпно

Ще одне маленьке місто – Нове-Варпно. Воно розташоване на озері Нововарпіньске, в північно-західній частині Західно-Поморського воєводства. У ньому проживає 1226 осіб. Це туристичний курорт, який розташований в Щецинській затоці. Тут можна залишитися в одній з декількох ферм агротуризму, а також в кемпінгу. Також можна орендувати водяне спорядження, а на південному березі півострова є пляж. Ще одна визначна пам’ятка – навколишня природа. В районі Мірошево можна помилуватися скелястим узбережжям.

Сураж

Сураж, місто, розташоване на річці Нарві в Підляському воєводстві. Сураж є одним з найменших в країні, як по площі, так і за чисельністю населення – в ньому проживає 1009 осіб. Це колишнє королівське місто, яке в останні роки через унікальне розташування стає все більш популярним серед туристів. Частина комуни розташована в районах, які належать Національному парку Нарев. Інші пам’ятки в місті Сураж включають: два ранніх середньовічних укріплення, макет міста з 15 століття з двома ринками і приватний археологічний музей.

Дзялошице

Дзялошице – одне з найменших міст Польщі з населенням 964 чоловік. Він розташований на річці Нідзіца в воєводстві Свєнтокшиському. Перша згадка про село відноситься до 1220 року. Міські права були надані йому в 1409 році королем Владиславом Ягелло. У Дзялошице цікавою пам’яткою є церква Святої Трійці. Готичний храм був заснований в місті в першій половині XIII століття. У місті також є зруйнована синагога з 1852 року.

Висмержіце

Висмержіце – невелике містечко в Мазовії, розташоване в Бялобжезській долині, на правому березі річки Пилиця, є найменшим за чисельністю населення в Польщі. Воно отримало муніципальне право понад 600 років тому. Там проживає всього 921 чоловік (для порівняння, Кози, найбільше польське село за чисельністю населення, нараховує близько 12 500 жителів). У Висмержіце можна побачити пам’ятник 19-го століття і церкву. У місті своєю красою приваблюють дерев’яні будинки, які стоять навколо площі, перетвореної в площу і головну вулицю.