logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Топ кращих порад для іноземців, що переїхали жити до Польщі

Топ кращих порад для іноземців, що переїхали жити до Польщі

Вирішивши переїхати жити до Польщі, багато хто вважає, що проблем з адаптацією у них не буде. Головне – знайти роботу і житло, інше – якось складеться. Однак реальність часто виявляється трохи іншою та на майбутніх поляків можуть чекати розчарування й не дуже приємні сюрпризи. Щоб уникнути негативних моментів у новій країні, ми підготували для вас кращі поради від тих, хто в Польщі проживає вже не один рік.

Ольга, в Польщі 10 років.

- По-перше, завжди йдіть на контакт із поляками та іншими іноземцями. Пізніше це можуть бути ваші друзі, корисні знайомі, які допоможуть вам знайти роботу або житло в Польщі. Намагайтеся бути з усіма привітними й товариськими. І не соромтеся питати: у своїх друзів, викладачів та й просто у перехожих. До речі, часом саме звичайний перехожий може вам розповісти про історію назви вулиці, на якій ви перебуваєте.

По-друге, не порушуйте правила громадського порядку. Це інша країна і попит з вас буде інший. Якщо ви не ідеально говорите польською і не володієте високими комунікативними навичками, то не варто «нариватися» на неприємну розмову з поліцією. Платіть за проїзд, не пийте на вулиці, не переходьте дорогу в недозволеному місці. Словом, постарайтеся бути законослухняним громадянином в чужій поки для вас країні.

Ну, а по-третє, уважно читайте все, що підписуєте. А краще проконсультуйтеся. Всілякі неприємності та нюанси можуть на вас чекати навіть при купівлі абонемента в спортивний зал, не кажучи вже про підписання документів на оренду житла. Слідкуйте, щоб всі усні домовленості були прописані в договорі, наприклад, передплата або умови оренди.

Сергій, в Польщі 6 років.

- Якщо ви приїхали до Польщі на навчання, хоча б якийсь час варто пожити в гуртожитку. Це дозволить вам завести нові знайомства, навчить викручуватися з різних ситуацій і жити з різними людьми. Цей досвід вам обов'язково стане в нагоді в подальшому житті в іншій країні.

І на роботі, і особливо – в навчанні – намагайтеся бути краще за всіх. Якщо ви плануєте надалі знайти гідну роботу або відкрити бізнес, то знайте, ви вже на крок позаду ваших конкурентів із числа місцевих жителів. Роботодавцю треба робити вам дозвіл, збирати за вас додатковий пакет документів, тому щоб вас взяли на роботу, ви повинні бути дуже цінним кандидатом.

Максим, в Польщі 5 років.

- Всі квитки в Польщі можна купити онлайн. Якщо привчити себе до цього, то можна заощадити купу часу.

Дивіться якомога більше фільмів і серіалів польською мовою. Так ви швидко почнете розуміти сленг. Особливу увагу приділіть ситкому, так ви зрозумієте національні особливості гумору. Поки пересуваєтеся в громадському транспорті, слухайте в навушниках місцеве радіо.

Не обходьте стороною бібліотеки. До слова, вони в Польщі дуже просунуті, там є Wi-Fi, багато журналів і сучасних книг. Це, мабуть, найкраще місце для навчання. Тиша, спокій, а головне – вся інформація, яка вам потрібна.

Анна, в Польщі 13 років.

- Крім обов'язкової польської вчіть англійську! Зараз без знання англійської дуже важко знайти хорошу роботу, а тим більше в Польщі. До речі, німецька теж буде непогана, але англійська зустрічається частіше.

Заведіть собі пластикову картку і намагайтеся всюди розплачуватися тільки нею. Так ви можете деталізувати свої витрати й вести облік своїх фінансів. Поки ви ще іноземець, повертайте ПДВ з великих покупок. Ви завжди можете оформити TaxFree, тим самим заощадивши пристойну суму.

Намагайтеся економити на книгах – книги та канцтовари в Польщі дорогі. Дешевше обійдеться зробити ксерокопію цілої книги або купити її з рук. Як варіант – можна скачати деякі книги в Інтернеті.

Замість P.S. Насправді, порад для іноземців – величезна кількість, але все ж головна на наш погляд – з повагою поставтеся до Польщі, почитайте історію країни, вивчіть діячів мистецтва та культури, постарайтеся відвідати хоча б кілька пам'яток. І тоді Польща вас обов'язково прийме й полюбить, і дуже швидко ви відчуєте себе як вдома.