logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

ТОП чуток про Польщу, які заважають іноземцям зважитися на переїзд

ТОП чуток про Польщу, які заважають іноземцям зважитися на переїзд

Кого з нас не відвідувала думка про те, щоб змінити країну й спробувати почати життя в іншому місці? Мабуть, кожного. Підтвердження тому – сотні людей, що переселилися за останні кілька років у сусідню Польщу. Але поки одні рішуче пакують валізи, інші наполегливо збирають інформацію про ту країну, в якій вони мріють жити. На жаль, саме ця не зовсім чесна й неупереджена інформація, часом – головна перешкода для переїзду. Портал Polsha24 пропонує увазі читачів рейтинг найпоширеніших чуток про Польщу, які заважають іноземцям влаштуватися в цій країні.

У Польщі біда з медициною. Насправді, в Польщі дійсно є певні складності у сфері охорони здоров'я. Але вони не стосуються рівня лікарів або відсутності потрібних фахівців. Головна проблема в тому, що візиту до вузького спеціаліста потрібно чекати кілька тижнів. А в Україні хіба не так? Що стосується всіх інших питань, то якщо ви офіційно працюєте у чесного роботодавця, то швидше за все, будете мати непогану медичну страховку й у разі хвороби неодмінно отримаєте по ній кваліфіковану допомогу.

Не чекайте допомоги від польської поліції. Йдеться головним чином про ситуації, коли у вас вкрали сумку або сусіди заважають вам спати. Цю чутку дуже легко спростувати. Спробуйте пошуміти серед ночі в багатоквартирному будинку. Побачите самі, через який час до вас завітають неждані гості у формі й скільки в підсумку доведеться витратити на виплату штрафу. Сумніваємося, що ви захочете повторити цю вечірку ще раз.

Не мова, а головний біль. Так думають і стверджують тільки ті, хто насправді навіть не намагався докласти мінімум зусиль для вивчення польської мови. Також такі чутки в мережі люблять поширювати ті, хто наївно вважав, що приїде в сусідню країну й відразу заговорить польською. Насправді, польська мова як і російська, українська, білоруська всього-на-всього має свої правила, граматику й особливості, вивчивши які ви без зусиль зможете спілкуватися з корінними поляками.

У Польщі нікуди піти у вихідні й свята, бо все зачинено. Дуже багато іноземців думають, що в недільні та святкові дні в Польщі нудно й нічим себе зайняти. Але ж головне заняття для багатьох людей у вихідний – шопінг. Насправді, якщо вам у вихідний день потрібно терміново купити хліба чи молока, то це запросто можна зробити в невеликих магазинчиках типу «Zabka». А всі великі покупки поляки роблять заздалегідь. Вихідний же в цій країні прийнято проводити з сім'єю в місті: там розваг – на будь-який смак і гаманець, в турі вихідного дня, в аквапарку або міському парку на пікніку. І якщо відразу такий розклад вам здасться незвичним, то з часом ви оціните всі його плюси.

Польща – тільки для поляків. Суть цієї помилки полягає в тому, що багато іноземців стверджують, що нібито закони в Польщі на місцевих та іноземців діють по-різному. Насправді, все часом навпаки. Уявіть ситуацію: ви вперше їхали польським містом і розгубившись порушили ПДР. У цьому випадку на поляка точно чекає штраф. А ось іноземцю, який «покаявся» і пояснив ситуацію, місцеві поліцейські можуть навіть пробачити порушення.

Поїхав зі своєї країни – значить, ти її не любиш. Ну чому ж? Можна дуже любити свою батьківщину, але при цьому мати бажання отримати новий досвід, нові знання та, можливо навіть, застосувати їх пізніше у своїй країні. Більш того, є багато прикладів, коли люди їдучи в інші країни й у Польщу, в тому числі, на різних рівнях представляють потім свою країну. До того ж кожен вільний вибирати, що для нього краще, перспективніше та цікавіше й почуття патріотизму тут зовсім ні при чому.