logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Топ-13 найзагадковіших місць у Польщі

Топ-13 найзагадковіших місць у Польщі

У Польщі багато місць, які приховують незрозумілі історії. Їх таємниче минуле не повністю відомо. Деякі сховали втрачені скарби, інші занедбані, а ще в деяких, як повідомляють люди, живуть привиди. Пропонуємо вам відправитися в подорож по незвичайним і таємничим місцям.

Кломіно — польське місто-привид

Метушливе місто з багатоквартирними будинками, магазинами, лікарнею, їдальнями, офіцерським клубом і навіть кінотеатром і пекарнею. Тут проживало 5000 осіб, які проводили вільний час і кожен день ходили на роботу й до школи. Ось як Кломіно виглядало до 1992 року. Сьогодні в ньому залишилися тільки занедбані квартири, зруйновані будівлі й порожнеча.

Замок Крижтопор

Польський замок приховує нумерологію й таємні смисли. Тут стільки вікон, скільки днів у році, кімнат стільки скільки тижнів, великих кімнат — 12. Чотири кутові вежі мали відповідати чотирьом сезонам. Колись Замок Крижтопор був найбільшим палацовим комплексом в Європі. А сьогодні — це одна велика головоломка, яка пов'язана з історією дворянина Кшиштофа Оссолінського.

Мухоловка

У Людвіковіках Клодзко, недалеко від комплексу Ольбжім, в околицях Валимо, існує так звана Мухоловка. Вона розташована на місці колишнього рудника, а поруч з ним під час Другої світової війни, перебувала фабрика вибухових пристроїв Nobel Dynamit AG. Що таке Мухоловка? Відповідно до більшості теорій, вона є своєрідним охолоджувачем димаря, але шанувальників теорії змови вистачає.

Польський Стоунхендж в Кашуба

В Англії є незвичайний Стоунхендж. Польські кам'яні кола є на Кашуба — у Весерах, Одрах і Лесно, а також в Грибніце (близько Кошаліна). Це дуже загадкові місця в Польщі. Яка їхня мета? Ці кургани та інші кам'яні кола залишаються великою таємницею й до цього дня. Ймовірно, вони були побудовані готами. Але легенда свідчить, що вони були зібрані стілемами, міфічними гігантами, охочими заселити ці землі.

Піраміда в Ропі

Сама форма цієї незвичайної гробниці, щонайменше, спантеличує. В середині знайдені тіла без голів, і це робить місце ще більш загадковим. У засновника піраміди, пруського барона фон Фархрейда, якому належало село, було бажання поховати родину в гробниці цієї форми.

Дяблак

Саме в цій області при незрозумілих обставинах розбилися кілька літаків — вертоліт з двома пасажирами на борту, літак польських авіаліній, що летів з Варшави до Кракова, і невеликий приватний літак, що летів з Познані в Братиславу.

Замок в Лапаліцах

Ні, це не руїни середньовічної фортеці. Це сучасна конструкція, яка вражає своїми розмірами, що робить її надзвичайно загадковою. Проект — нереалізована мрія приватного інвестора, великого мрійника. Це не покинута руїна, а просто будівельний майданчик. Це, напевно, єдиний замок в Польщі, який ніколи не був замком.

Палац в Братошевіце

Палац в Братошевіце з 20-го століття до кінця Другої світової війни служив літньою резиденцією родини Ржевуських. Після війни він був націоналізований, і тут була відкрита сільськогосподарська школа. У 1985 році будівлю було зруйновано вогнем. Брак грошей привів до того, що спроба відновити це місце закінчилася фіаско. З кожним роком будівля все більше й більше руйнувалася. В даний час палац знову був відданий родині Ржевуських. Завдяки цьому у нього є шанс повернути собі колишню славу.

Каплиця черепів у Чермні

У Кудова-Здруй ми можемо побачити Каплицю черепів. Залишки жертв серії воєн і епідемій, які знищили місцеве населення в XVII і XVIII століттях, були зібрані батьком Томашеком, який знайшов їм застосування в незвичайному образі.

Замок Чоха

Якщо порахувати всі легенди, які існують, то це найбільш відвідуване привидами місце в Польщі. Фантом білої леді блукає тут, а разом з нею вся похоронна процесія скорботних, які впали в прірву разом із мостом.

Курорт Соколовсько

Соколовско назвали Сілезьким Давосом. Розташоване в Нижній Сілезії недалеко від Валбжіха, місто славилося легеневої лікарнею і першим туберкульозним санаторіалом у світі. Поєднання клімату санаторію і здорового харчування чинило гарний вплив на пацієнтів. Купальниці з усієї Європи приїздили сюди, і перебування тут було не дешевим.

Будівля функціонувала навіть після війни, але в 1970-х роках вона перетворилася на центр зимових видів спорту. Під час модернізації грошей не було, і прекрасна будівля стала непридатною. У 2005 році пожежа поглинула її. У 2007 році санаторій був захоплений новим власником, який перебудовує будинок. Він створює Міжнародну лабораторію культури, присвячену Кшиштофу Кілевскому, жителю Соколовська.

Ксенж і Різе

Під замком Ксенж знаходяться тунелі з не зовсім відомими напрямами. Старі документи показують, що вони були частиною комплексу Ольбжім або Різе. Які коридори комплексу Різе в горах біля валимо, Юговіце і Осувкі мають загальні з'єднання з замком і які таємниці тут сховали?

Занедбані церкви в Підкарпатському регіоні

Таємничі місця Польщі також знаходяться в Підкарпатському воєводстві. На ділянці всього 18 кілометрів є три покинуті церкви, які втрачені в забутті. Вони стоять в невеликих містах — Цевкове, Старий Дзіків та Старі Олєшице. Сьогодні вони нагадують картинки з фільмів жахів. У кінці Другої світової війни відбулося масове переміщення українського населення, і греко-католицька парафія припинила своє існування. Церкви, як і раніше залишаються таємничими місцями в Польщі й мають особливу атмосферу.