logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Свідоцтво про народження дитини тепер можна отримати через інтернет

Свідоцтво про народження дитини тепер можна отримати через інтернет

У Польщі новонароджену дитину можна буде реєструвати онлайн. Новий закон вступив в силу в кінці квітня. Про це повідомляє Rp.pl.

– Завдяки новим правилам, у батьків новонародженого буде вибір. Вони можуть зробити це по стандартній процедурі, або зробити це через Інтернет. Це не буде проблемою у великих містах. Ми готові до цього. Ми використовуємо камеры e-PUAP. Проблеми можуть виникнути лише в невеликих містах, – пояснює Кароль Ліпіньський, віце-президент Головної ради Асоціації державних службовців Республіки Польща.

Проте, тільки батьки, у яких є довірений профіль або кваліфікований підпис, можуть зареєструвати дитину – використання служби вимагає офіційної аутентифікації.

У формі заявки з’явиться розділ із заявою про вибір імен новонароджених.

– При подачі заявки батьки можуть вибрати свідоцтво про народження в електронному вигляді, або отримати його оригінал звичайною поштою. Копію акту можна також завантажити особисто в будь-якому відділенні реєстрації актів цивільного стану в країні. Свідоцтва про народження не мають певної дати закінчення терміну, – пояснює Міхал Міхалскі, секретар міста Радом.

Тепер, нові правила звільнять батьків від необхідності бути особисто присутнім в РАГСі та витрачати свій час.

З 1 червня 2018 року мати або батько зможуть реєструвати народження дитини через Інтернет – якщо у них зареєстрований довірений профіль або електронний підпис. Додаток, який відразу ж буде містити заяву про відбір імен, відправиться в ЗАГС, і на цій основі глава реєстру запише свідоцтво про народження. Реєстрація вашої дитини в Інтернеті – це не перша процедура, якою можна скористатися через Інтернет. Уже зараз можна подати заявку на копію свідоцтва про громадянський статус.

У 2017 році органи реєстрації актів цивільного стану підготували 494 000 свідоцтв про народження для дітей, що народилися після 1 грудня 2016 року.