logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Стажування, практика й робота для студентів у Польщі

Стажування, практика й робота для студентів у Польщі

У сучасному світі для того, щоб працевлаштуватися після навчання у ВНЗ, необхідний досвід роботи або стажування. Багато роботодавців очікують від здобувача не тільки теоретичних знань, але й важливими є практичні навички. Навіть в описі вакансії часто можна побачити у вимогах наявність у претендента стажування або практики: «мінімум 6 місяців (рік) досвіду на аналогічній посаді». А як почати працювати, якщо від вас вже вимагають досвіду? Сьогодні ми якраз розповімо про те, як отримати досвід роботи в Польщі будучи ще студентом.

Є кілька способів. Можна подивитися інтернет-сайти місцевих компаній — як міжнародних корпорацій, так і невеликих підприємств. А можна звернутися в бюро кар'єри (Akademickie Biuro Karier) у вашому університеті, де отримаєте інформацію про актуальні пропозиції стажувань або практики по вашій спеціальності.

Відмінним способом пошуку роботи є відвідування Ярмарок вакансій, які проходять у містах Польщі кожні півроку. Знайти Ярмарки вакансії, які будуть цікаві саме вам допоможуть такі сайти як: talentdays.pl, targipracy.org.pl, careerexpo.pl або просто скориставшись пошуком в google і ввівши запит на зразок «targi pracy назва вашого міста».

Безпосередні зустрічі зі співробітниками компаній — це хороша можливість зарекомендувати себе як потенційного працівника. Тому не забудьте взяти заздалегідь підготовлене, актуальне резюме. Хто знає, може ваші інтереси та досягнення виявляться досить цікавими і ви зможете почати роботу в цікавій для Вас компанії.

Практику можна також шукати на інтернет-порталах для студентів. Це наприклад students.pl і тому подібні.

Варто також стежити за конкурсами та програмами, які спрямовані на розвиток студентів. Найбільш відомі в Польщі — це «Grasz o Staż» або «Młodzi w Łodzi».

Також корисно буде скласти список компаній, які вас цікавлять. Багато компаній мають сайти, на яких можна знайти пропозиції по інтернатурі та проходженню практики. Навіть якщо фірма в даний час нікого не наймає, то нічого Вам не завадить відправити супровідний лист і резюме.

Соціальні мережі, дискусійні форуми грають все більш активну роль у пошуку роботи. Ви можете зареєструватися в соц. мережах професійних контактів, таких як Goldenline або Linkedin і знайти там групу, з оголошеннями про вакансії за спеціальністю, що цікавить Вас і зв'язатися з потенційними рекрутерами. Перед цим приведіть свій профіль в Інтернеті в порядок і пам'ятайте, що профіль у соціальних мережах — це ваше резюме при пошуку роботи.

Отримати цінний досвід можна під час роботи за кордоном. Для цього існують безліч програм, найвідоміші з них — «Work & Travel», «Resort America», «Camp America». Під час таких виїздів можна не тільки заробити, а й «відточити» знання іноземної мови, познайомитися з іншими молодими людьми, і найголовніше — розширити свій кругозір.

А що з зарплатою?

Тут, на жаль, по-різному. Не існує законів, що визначають зарплату під час практики. Від того й такий поділ на практикантів і стажистів: практика часто пов'язана з волонтерством, а під час стажування можна підзаробити. Найчастіше це невеликі гроші, проте є можливість отримати пропозицію роботи після закінчення стажувань.