logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Статус закордонного українця: що це таке і як його отримати?

Статус закордонного українця: що це таке і як його отримати?

Закордонний українець — це особа, яка має українське етнічне походження, але в той же час не є громадянином України. Щоб засвідчити цей статус, особа може отримати посвідчення закордонного українця. Таким чином, статус закордонного українця є таким собі аналогом Карти поляка.

Цей документ видається тоді, коли Національна комісія з питань закордонних українців прийме рішення про надання іноземцю статусу закордонного українця. Варто пам’ятати, що посвідчення не може замінити паспорт. Термін його дії становить 10 років і після закінчення цього терміну його потрібно перереєструвати.

Наявність такого посвідчення дає деякі переваги. Перш за все, закордонний українець може здобути вищу освіту в Україні. В цьому випадку платити за навчання не потрібно, так як за нього зробить це держава. Також особа за таким посвідченням може отримати безкоштовну багаторазову українську візу. Звичайно, це можливо в тому випадку, якщо закордонний українець проживає в тій країні, яка не має безвізової угоди з Україною.

Якщо іноземець, який хоче отримати такий статус знаходиться в Україні, то в цьому випадку йому потрібно подати свою заяву на адресу представництва МЗС. За кордоном таку заяву потрібно подавати в дипломатичну установу України.

Окрім заяви також потрібно надати:

– паспорт;

– копії документів, що підтверджують етнічне українське походження особи;

– дві фотокартки розміром 30х40;

– квитанцію про оплату послуг за оформлення посвідчення.

За оформлення посвідчення потрібно заплатити у валюті країни, в якій перебуває заявник. Суму в розмірі, еквівалентному 10 доларам США потрібно перевести на банківський рахунок Міністерства закордонних справ України.

Реквізити для сплати коштів за оформлення посвідчення закордонного українця за кордоном:

– Одержувач коштів (beneficiary): Державна казначейська служба України, Україна, 01601, м.Київ, вул.Бастіонна, 6. (STATE TREASURY SERVICE OF UKRAINE, Ukraine, 01601, Kyiv, Bastionna str., 6);

– код казначейства: 37567646;

– валютний рахунок одержувача коштів (account): 25133012855000;

– банк одержувача коштів (beneficiary bank):

Публічне акціонерне товариство «Державний експортно-імпортний банк України», Київ, Україна (JSC «THE STATE EXPORT-IMPORT BANK OF UKRAINE», Kyiv, Ukraine);

SWIFT:  EXBSUAUX;

Код банку: 322313