logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Собака у квартирі в Польщі – іноді привід отримати штраф

Собака у квартирі в Польщі – іноді привід отримати штраф

Поляки люблять тварин. За статистикою, буквально кожна третя польська сім'я є власником домашнього вихованця. Переважно – це собаки: великі та маленькі, породисті з родоводом і взяті з притулку. Однак, якщо ви переїхали до Польщі і вирішили тут завести собаку, вам варто бути готовим до величезної відповідальності, чималих витрат, а часом, можливо, навіть штрафів. Портал Polsha24 розповість, про що потрібно знати власникам собак у Польщі, щоб не «потрапити» на непередбачені витрати і не зіпсувати відносини з сусідами.

Сьогодні існує багато порід собак, які ідеально підходять для проживання в квартирах. Навіть якщо у вашому розпорядженні невелика однокімнатна квартира в одному з міст Польщі, ви спокійно можете завести там невеликого чотириногого вихованця. Правда, при цьому важливо враховувати деякі нюанси.

Якийсь час назад житель Варшави опублікував на одному з польських сайтів хвилююче його запитання. У нього була собака, яку він завів, коли хворів і довго не виходив з дому. Собачка невелика, у вигулах не було потреби, вела себе зазвичай тихо. Але коли її господар вилікувався і змушений був вийти на роботу, пес відчув серйозний стрес. Він скиглив і гавкав майже цілий день. Літнім сусідам, які також весь день були вдома, це з часом набридло і вони попросили власника собаки якось вирішити питання. В іншому випадку, сусіди обіцяли звернутися в поліцію.

Виявляється, згідно із законами Польщі, той, хто кричить, шумить, турбує і порушує громадський порядок або нічний відпочинок, підлягає арешту, обмеженню волі або штрафу. Тобто, господаря собаки в даній ситуації цілком законно могли оштрафувати.

Звичайно, в більшості випадків з сусідами можна поговорити і залагодити конфлікт мирно. Але все ж, заводчик пса повинен розуміти, що гавкіт його «друга» частіше заважає не йому, а тим, хто живе поруч.

Приводом для скарг сусідів може стати і запах від вашої домашньої тварини. Поляки чистолюбиві і тому швидше за все від вас і вашого вихованця вони вимагатимуть не тільки тиші, а й акуратності. І якщо ваш пес раптом не встиг добігти на вулицю або потоптав загальний коридор брудними лапами – радимо відразу все прибрати, щоб не викликати роздратування в інших мешканців будинку.

Плануєте завести собаку не в якості друга, а в якості охорони в квартирі в Польщі? Тоді навчіть її гавкати тільки в разі дійсної небезпеки для вашого майна. Якщо ж ваш «охоронець» буде подавати голос кожного разу як тільки почує шум за дверима, вас також може чекати штраф і, до речі, за іншою статтею. Таку поведінку вашого вихованця польське законодавство може трактувати, як умисне порушення спокою іншої людини. Штраф за це загрожує чималий – приблизно 1500 злотих.

Ще один привід поскаржитися на вас – якщо ви будете відпускати вихованця бігати без повідка. Особливо, якщо це собака великої породи.

Загалом, в Польщі собака в квартирі – це, звичайно, весело. Але в той же час рекомендуємо подумати кілька разів перш, ніж у вас, а головне – у ваших сусідів, з'явиться такий друг. І вже якщо ви все-таки зважилися обзавестися домашнім вихованцем, вивчіть не тільки його характер, а й закони Польщі. Це дозволить вам уникнути зайвих витрат і зберегти поважні відносини з сусідами.