logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Скільки коштує місяць проживання в Польщі: підраховуємо витрати

Скільки коштує місяць проживання в Польщі: підраховуємо витрати

Плануючи свій переїзд на роботу або постійне місце проживання до Польщі, ви, напевно, не раз задавалися питанням: скільки грошей мені знадобиться в цій країні? Ми вирішили поміркувати і підрахувати, у яку суму обійдеться місяць проживання в Польщі.

Отже, припустимо, що мета Вашого візиту в Польщу – робота й подальший переїзд на ПМП. У даному випадку основні статті витрат припадають на оренду житла, придбання продуктів харчування й засобів особистої гігієни, взуття, одягу, при необхідності – на придбання товарів для будинку, оплату громадського транспорту й мобільного зв'язку.

Перейдемо до конкретних підрахунків.

Житло

Дуже часто потенційний роботодавець надає недороге житло для своїх працівників. Але якщо такого не станеться, то до його пошуків краще приступити ще будучи вдома. Існує кілька варіантів і можливостей знайти постійне або тимчасове житло в Польщі.

Перш за все, ви можете зняти кімнату в багатокімнатній квартирі для одного чи кількох людей в Польщі. Це досить зручний та економічно вигідний варіант для тих, хто не може дозволити собі оренду цілої квартири, планує заощадити або ж просто не хоче проживати на самоті. Ціна питання залежить від того, в якому місті ви будете жити. Так, оренда кімнати в квартирі у великих і популярних містах, таких як Варшава, Краків чи Вроцлав, обійдеться в 600-900 злотих. У Любліні або Лодзі за такий варіант житла ви заплатите 400-500 злотих. Якщо ваше майбутнє місце роботи розташоване в передмісті, то там можна знайти таке житло і за 350 злотих на місяць.

Ще один варіант житла в Польщі – оренда однокімнатної квартири (кавалерки). Цей варіант зручний для невеликої сім'ї без дітей або на крайній випадок – з однією дитиною. Таке житло у Варшаві обійдеться вам мінімум в 1300-1500 злотих на місяць, в Кракові та Вроцлаві– 1200-1400 злотих/місяць, а в менш популярних і невеликих містах – навіть менше ніж у 1000 злотих на місяць.

Якщо житло на тривалий термін знайти не встигли – не біда. Перший час можна пожити в хостелі. Вартість ночівлі там варіюється від місця розташування хостела й кількості спальних місць в одній кімнаті. За проживання в найдорожчому польському хостелі ви заплатите приблизно 17 злотих за ніч. Крім спалень, в хостелах зазвичай є загальна кухня, кімната для відпочинку та розваг, а також кілька ванних кімнат.

В цілому, вартість оренди житла в Польщі залежить від декількох факторів, зокрема – від міста, в якому ви плануєте працювати й жити, від району, де розташований будинок (центральна частина міста або околиці), від умов проживання та вартості комунальних послуг.

Продукти харчування, взуття, одяг і побутова хімія в Польщі

Ціни на споживчі товари в Польщі є одними з найнижчих в Європі. Крім того, у тих, хто проживає в Польщі, завжди є можливість додатково заощадити, скориставшись знижками та акційними пропозиціями.

Якщо ваша мета – саме заощадити, радимо купувати продукти харчування відразу на кілька днів вперед. Відвідування супермаркету не частіше разу на тиждень помітно збереже ваш бюджет. В середньому, якщо ви будете харчуватися виключно вдома та правильно розраховувати необхідну кількість продуктів, у місяць на харчування ви зможете витратити не більше 300 злотих на одну людину.

У Польщі вигідніше купувати не тільки більшість продуктів харчування, а й побутову хімію й косметику. Якщо для щоденного використання вам потрібен мінімум засобів побутової хімії, то у місяць ви будете витрачати на них у межах 50 злотих.

Для максимальної економії коштів при купівлі побутової хімії та косметичних засобів у Польщі, радимо закуповуватися в магазинах і супермаркетах, які регулярно надають знижки на свої товари.

Одяг та взуття – це питання дуже індивідуальне, і те, скільки грошей ви витратите на це в Польщі, залежить від ваших уподобань, потреб і стилю. Взагалі, краще привезти на перших порах щось із власного гардеробу. Якщо це зробити не вдалося, краще купувати недорогий одяг в супермаркетах Biedronka, Auchan і Lidl. До речі, іноді наймач надає спецодяг для роботи. У такому випадку у вас є шанс ще трохи заощадити.

Громадський транспорт

Вартість проїзду в громадському транспорті в Польщі залежить від міста, в якому ви оселитеся й будете працювати, а також від того, на якій відстані від будинку буде перебувати ваша робота. Якщо їздити на роботу далеко, краще придбати проїзний квиток одразу на місяць. Також в Польщі можна взяти на прокат велосипед. А краще відразу шукати житло ближче до роботи. В такому випадку ви будете витрачатися лише на разові квитки для поїздки в місто у справах. У будь-якому випадку, заздалегідь заплануйте близько 100 злотих на транспортні витрати: нехай краще залишиться, ніж не вистачить.

Мобільний зв'язок та інтернет

Питання вартості мобільного зв'язку та інтернету в Польщі є таким же індивідуальним, як питання покупки одягу. Те, скільки ви заплатите за телефонні розмови, у значній мірі залежить від інтенсивності користування послугами мобільного зв'язку. Якщо ви плануєте часто дзвонити в межах Польщі, слід підключити найбільш вигідний для вас пакет одного з польських мобільних операторів. Середня вартість пакета на місяць – 40 злотих.

Стосовно вартості інтернету, тут все залежить від швидкості, а також від оператора. Якщо інтернет-послуги не входять у вартість оренди вашого житла, вам слід додатково виділити близько 80 злотих на їх оплату. У той же час немає необхідності підключати й платити за інтернет, якщо більшу частину часу ви їм не будете користуватися. Це хороший шанс заощадити трохи грошей, адже в багатьох публічних місцях в Польщі діє безкоштовний Wi-Fi. Крім цього, під час підключення мобільного зв'язку, можна вибрати тариф, за яким вам будуть надаватися також послуги мобільного інтернету. Тоді потреба використання стаціонарного інтернету буде ще меншою.

Непередбачені витрати

Іноді при переїзді й заселенні на знімне житло вас можуть очікувати незаплановані витрати. Мова йде про покупку речей для організації власного побуту: мікрохвильової печі, чайника, праски, іноді невеликого холодильника або інших електроприладів, а також незамінних в домашньому господарстві дрібниць, в тому числі, посуду. На перших порах у такому випадку прекрасно підійде техніка, що була у використанні. Пошукавши на просторах інтернету, можна знайти досить дешеві варіанти й значно заощадити на таких покупках.

До інших можливих витрат на проживання в Польщі відносяться: покупка медикаментів, витрати на розваги та відпочинок, короткострокові поїздки додому і багато іншого.

У підсумку можна впевнено сказати, що встановити середню суму грошей, необхідну на місяць життя в Польщі, досить складно. Для цього потрібно врахувати безліч чинників, зокрема те, скільки часу ви плануєте перебувати в Польщі, в якому місті оселитеся й чи відноситься оренда житла до ваших обов'язковим витрат. У будь-якому випадку, тут завжди є можливість заробити й у той же час – непогано заощадити.