logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Система залізничного сполучення в Польщі – що важливо знати

Система залізничного сполучення в Польщі – що важливо знати

Багато людей, які часто подорожують або переїжджають із місця на місце, вважають за краще використовувати для свого переміщення залізничний транспорт. Польща не є в цій справі винятком, адже чудово розвинена мережа залізничних шляхів і кілька видів поїздів сприяють подальшому розвитку сервісу на польській залізниці, а також зниження вартості їх послуг.

Спосіб пересування на поїздах є частим вибором, особливо якщо потрібно перебратися з одного боку Польщі в інший. На цей вибір впливає по-перше, швидкість, особливо якщо це стосується експрес-маршрутів і дуже далекої дороги. Від Варшави до основних міст у Польщі можна дістатися від 2 до 6 годин. До того ж, немає заторів і не потрібно витрачати години для того, щоб просто виїхати з міста. По-друге, зручність і безпека. Як показує практика, на залізниці відбувається на багато менше НС, ніж на автострадах, плюс вагони поїздів не поступаються по комфортності, а може навіть і перевершують автотранспорт. І по-третє, це ціна. Польща - країна немаленька за розміром і доїхати з одного кінця в інший можна всього за 15-50 євро, в залежності від вартості поїзда і можливості отримати знижку.

Послуги пасажироперевезень у Польщі здійснює фірма PKP. Побачивши де-небудь таку абревіатуру, знайте, що поруч знаходиться або ЖД станція або вокзал. Самі вокзали просто рясніють кількістю вивісок і покажчиків. Вся інформація представлена ​​як польською, так і англійською мовами. Також у довідковому бюро і в квиткових касах вас обслужать на декількох мовах. Співробітники доброзичливі і привітні, тому допомога вам буде надана швидко й у повній мірі.

Переглянути маршрут руху поїздів і купити квитки онлайн можна на сайтах pkp.pl і intercity.pl. Радує те, що при виборі мови сайту, є можливість вказати російську, що дуже зручно, особливо якщо покупка квитка проводиться в перший раз. Крім вибору маршруту руху, також можна вибрати безпосередньо тип поїзда, спираючись на швидкість, зручності і цінову складову даної поїздки. Існує три типи поїздів: експрес, швидкі та звичайні.

Експрес як правило їде через всю Польщу і зупиняється тільки в дуже великих містах. Це найшвидший вид поїзда, найкомфортніший, ну і найдорожчий. На сайті й табло він позначається буквами (EX).

Швидкі поїзди їдуть повільніше, ніж експрес і зупиняються в містах середньої величини. Звичайні, зручні для малих пересувань зупинки проїжджають. На сайті й табло він позначається буквами (POC).

Ну і звичайні поїзди, «регіональні електрички». Вони найдешевші та повільні, зупиняються на кожній зупинці і в кожному селі. Зручні для виїзду за місто, але їхати на далекі відстань в них дуже втомлює.

Квитки перевіряються в поїздах на протязі всього маршруту руху контролерами, зі спеціальними приладами, які зчитують штрих-код з квитка. При покупці квитків можна розраховувати на знижку, якщо ви студент або власник Карти Поляка. Для останніх вона становить 37%, а це вже серйозна економія коштів, особливо якщо поїздка на дуже далеку відстань.